Esam saņēmuši ziņu no Madonas novadnieka Ulda Šalajeva, ka vairāk nekā 40 Eiropas studentu no dažādām Eiropas valstīm mācību vizītē „Eiropas jaunatne kā ilgtspējīgu pārmaiņu partneris" devās uz Briseli.
Tās laikā – 22. un 23. novembrī – tika pārrunāti Eiropas Reģionu komitejā un Eiropas Parlamentā tikko notikušās ANO klimata pārmaiņu konferences Bonnā (Vācija) rezultāti un kopīgi apspriestas aktuālākās klimata problēmas pasaulē, analizēti labākie pasaules piemēri un meklēti inovatīvi risinājumi klimata pārmaiņu seku mazināšanai. Šajā mācību vizītē piedalījās arī mūsu novadnieks, Brīvās Universitātes maģistra students Eiropas ekonomikas integrācijā Uldis Šalajevs.
Jaunieši iepazinās arī ar to, kā ES reģionu un pilsētu pārstāvji no dažādām politiskajām grupām sadarbojas ar Eiropas Reģionu komiteju un Eiropas Parlamentu, pieņemot lēmumus ES līmenī. Sarunās ar ES institūciju pārstāvjiem studenti uzsvēra, ka tieši pašvaldību un pilsētu aktīva, koordinēta un mērķtiecīga sadarbība ar iedzīvotājiem, jo īpaši jauniešiem gan reģionālā, gan nacionālā, gan arī Eiropas līmenī, spēlē visnozīmīgāko lomu klimata pārmaiņu radīto seku mazināšanā.
Diskusiju laikā studenti aicināja ES institūciju pārstāvjus aktīvāk iesaistīt tieši jauniešus un vietējos iedzīvotājus reģionos cīņai ar klimata pārmaiņu rezultātā radīto seku mazināšanu. Piemēram, aicinot reģioniem Eiropā ieviest „rotējošās prezidentūras" principu, tādējādi palīdzot tiem ar kopējiem „Eiropas spēkiem" attīstīties; atbalstot iniciatīvu jaunatnes vēstnieku klimata pārmaiņu jautājumos darbību; ieviest Eiropas jaunatnes pilsoņu iniciatīvu, kā arī aktīvi iesaistot brīvprātīgos un NVO.
„Mūsu mērķim siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanā būtu jābūt vēl ambiciozākam nekā Parīzes nolīgumā noteiktais, jo pasaulē ik minūti attīstās dažādas tehnoloģijas un to izstrādei ir nepieciešami resursi. Videi nedraudzīgo resursu aktīva izmantošana kaitē ne tikai mūsu veselībai, bet arī visai ekosistēmai pasaulē," uzskata Uldis Šalajevs.
1.12.2017.