Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Krāšņie adventa vainagi rada mājīgumu

LAURA KOVTUNA

Autors • 30.11.2017.

Krāšņie adventa vainagi rada mājīgumu
Burtu lielums

Šosvētdien klāt ir pirmā advente, kad ar iedegtu svecīti sāksim izgaismot ceļu uz Ziemassvētkiem. Madonietei DŽULJETAI JEGORENKOVAI padodas izgatavot brīnumskaistus adventa vainagus, kas paši par sevi ir lielisks dekors, ienes krāsas, mājīgumu un pozitīvas emocijas šajā tumšajā laikā.

Iepriekš labu laiku padzīvojusies Vācijā, viņa šobrīd ciemojas pie mammas Madonā. Savā istabā ir iekārtots darba galds, kur arī top dažādi dekoratīvi darbiņi. Kā tas aizsācies? Džuljeta Jegorenkova atbild:- Apguvusi to kā īpaši neesmu. Nevarētu arī teikt, ka mājturība skolas laikā bija mīļākais mācību priekšmets (smejas). Esmu šo to mēģinājusi, sevi pilnveidojot, arī no tradicionālajiem rokdarbiem, bet mans virziens tomēr vairāk ir ziedi, dekoratīvas lietas, floristika. Tagad gan ar to mazāk nodarbojos, bet esmu izgatavojusi arī līgavas pušķus, dekorus kāzu auto, galdam un tamlīdzīgi. Laikam vienkārši ar gadiem ir sakrājušās idejas, neliela pieredze. Esmu strādājusi gan Madonas, gan Rīgas ziedu veikalos. Tā pieredze gan vairāk bija ar ziediem, bet nedaudz ieskatu dekoratīvajos darbiņos guvu „Āderē". Esmu brīdi pastrādājusi arī ar floristiku nesaistītā jomā, tomēr sapratu, ka tas nav mans, ka mani tomēr velk pie šīs jomas. Diemžēl darba iespējas Madonā, Latvijā nav tik lielas, tādēļ šobrīd darbojos tīri savam priekam.
Viņa atzīst, ka pie katra darbiņa tiek piedomāts, ielikts fantāzijas lidojums un labās domas. – Taisu kā priekš sevis. Arī, piemēram, kad taisu konfekšu pušķus, tos gatavoju tādus, lai būtu žēl konfektes iztīt. Strādāju ar domu, lai, pirmkārt, patiktu pašai, tad arī apkārtējie novērtēs, – secina Džuljeta.
Un apkārtējie arī novērtē. Džuljeta neatsaka draugiem un paziņām, ja tie arī sev vēlas kādu dekoru, šobrīd, protams, tie ir adventa vainagi.
– Pagājušajā gadā iecienītāki bija adventa vainagi ar čiekuriem, dabas materiāliem. Šogad pašai gribas paeksperimentēt ar adījumu, pīņu, pūku, dzijas kamolīšu, bižu un citu elementu akcentu adventa vainagos. Katram jau gaume atšķiras; viens grib, lai vainadziņš ir maksimāli dabisks, cits atkal – lai pārsvarā ir spožas bumbiņas, spīgulīši. Izgrieztas zvaigznītes no mandarīna miziņām, ar kanēļa standziņām, piparkūkām, valrieksta čaumaliņām un tamlīdzīgi.
Man tieši patīk, ka jāstrādā dažādi, jo tad vari izvērsties, izmēģināt vairāk ideju un variāciju, – viņa atzīst.
Ar mīkstajiem adījumiem un kamolīšiem no dzijas Džuljetai palīdz mamma, kurai labi padodas šūšana, adīšana. Materiāli tiek sagādāti gan tepat Madonā, gan dažādi krājumi tika sapirkti Vācijā, kur šis tas tomēr ir lētāk, gan vairumtirdzniecības bāzēs. Džuljeta Jegorenkova atklāj: – Tā kā ar to nodarbojos jau vairākus gadus, ir jau šis tas no materiāliem iekrājies, ko var izmantot. Dabas materiāliem pakaļ eju uz mežu, reizēm skaistus čiekuriņus ieraugu arī vienkārši uz ielas. Man patīk izmantot pēc iespējas mazākus, skaistākus čiekuriņus. No otras puses – arī lielie čiekuri noder, tie dod lielisku apjomu, var arī griezt uz pusēm vai veidot mazas „puķītes" no tiem.
Jauniete vērtē, ka adventa laiks, svecīšu iedegšana skaistā adventa vainagā palīdz sagaidīt Ziemassvētkus, jo sevišķi šajā pelēkajā laikā, kad tā īsti vēl nav uzsnidzis, ir tumšs un neomulīgs. Ziema Džuljetai ir mīļš gadalaiks, kad ir dziļie sniegi, viss apkārt tīrs, balts un kluss.
Uz jautājumu, vai Ziemassvētki tiks sagaidīti Vācijā un arī nākotnē plānots nobāzēties tur, Džuljeta atbild: – Vēl neesmu izlēmusi. Man ir otrā pusīte, viņam darbs ir Vācijā, tā ka drīzumā noteikti braukšu uz turieni atpakaļ. Šobrīd domāju, ka ne uz visiem laikiem plānoju savu dzīvi saistīt ar ārzemēm, bet vēl īsti neesmu izlēmusi. Diemžēl šeit neredz to stabilitāti, darbavietu iespējas, lai teiktu droši, ka atgriezīšos. Esmu arī daudz domājusi un plānojusi par savu uzņēmumu, ir pat bijusi tāda reāla iespēja, bet Madonā konkurence ir ļoti liela, man būtu grūti izsisties. Tāpēc esmu nomierinājusies un darbojos citādākā veidā, kā caur savu hobiju. Bet nekad jau neko nevar zināt. Nākotne rādīs. Zinu tikai to, ka mīlu laukus un šo mazpilsētu, mani vienmēr velk šurp atpakaļ, jo man nepatīk lielpilsētu burzma.

1.12.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px