Divas dienas Priekuļos un vienu dienu Siguldā uz mākslīgā sniega seguma risinājās Latvijas čempionāta 1. un 2. posms distanču slēpošanā, kur ar teicamiem panākumiem ir piedalījušies Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas slēpotāji.
Šajos posmos ne tikai noskaidrojās labākie slēpotāji atsevišķās vecuma grupās, bet tās bija arī atlases sacensības junioriem un vīriem uz pasaules čempionātu U20 un U23 vecuma grupās. Pasaules čempionāts no 3. līdz 10. februārim notiks Polijas pilsētā Szczyrk-Wisla.
Pēc atlases sacensību rezultātiem uz pasaules čempionātu U20 grupā dosies četri Madonas sporta skolas audzēkņi – Arvis Liepiņš, Nauris Biķernieks, Ronalds Vovers un Rinalds Kostjukovs. Tas ir nebijis gadījums Madonas sporta skolas vēsturē, ka no vienas sporta skolas uz pasaules junioru čempionātu dosies četri pašreizējie sporta skolas audzēkņi. Jāņem vērā, ka jaunieši ir divus, trīs gadus, bet Rinalds Kostjukovs – pat 4 gadus jaunāks par saviem konkurentiem pasaulē, tā ka, protams, tas nebūs viņu čempionāts, bet pieredze uzkrāsies laba.
Nākamajā gadā turpat Polijā norisināsies Eiropas jaunatnes olimpiāde, kur, domājams, startēs Nauris, Ronalds un Rinalds, un viņi jau būs izmēģinājuši šīs trases pirms nākamgad svarīgajām sacensībām.
Vēl U23 grupā pasaules čempionātā startēs arī bijušais Madonas sporta skolas audzēknis Aigars Kalnups, kas vēl joprojām pārstāv Madonu svarīgās sacensībās.
Pirmajā posmā Priekuļos 12. janvārī slēpojums notika klasiskajā solī, kur pirmo vietu izcīnīja: S12 grupā – Kitija Auziņa, V12 grupā – Artūrs Ivanovs, V16 grupā –
Rinalds Kostjukovs, V20 grupā – Arvis Liepiņš.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 24.01.2008.
Autors: DAINIS VUŠKĀNS
Madonas sporta skolas slēpošanas treneris
OĻĢERTA SKUJAS foto