19. un 20. janvārī risinājās Horvātijas Grand Prix 2008, kas jau 17. reizi notika Balkānu pussalā un pulcēja labākos karatistus no 21 valsts. Sacensībās piedalījās vairāk nekā 1100 sportistu. Latviju šajās prestižajās sacensībās pārstāvēja septiņi ļoti titulēti un arī pieredzējuši sportisti.
No viņiem – divi pasaules vicečempioni, 20 gadu vecais Ruslans Sadikovs un 16 gadu vecais Kalvis Kalniņš, abi ļoti daudzu starptautisku sacensību uzvarētāji. Kā trešais titulētākais bija 12 gadu vecais madonietis Artūrs Keiselis, divkārtējais Eiropas Karate Grand Prix kopvērtējumu uzvarētājs, Eiropas un pasaules kausu ieguvējs savā svara kategorijā.
Par sacensību svarīgumu liecina arī tas, ka pieaugušajiem par pirmo vietu balvā bija automašīna, un mūsu Latvijas juniors Ruslans Sadikovs šajā cīņā pieaugušo open kategorijā (bez svara ierobežojuma) palika otrais. Vēl balvās bija ceļojums uz Islandi divu nedēļu garumā, motorollers u. c.
Artūrs šajās sacensībās debitēja jaunā, lielākā kategorijā – vecumā līdz 14 gadu veciem sportistiem. Uz startu, godīgi sakot, raudzījāmies ne visai optimistiski, jo redzējām, kādu valstu sportisti piedalās. Visas šīs valstis ir vienas no pasaulē spēcīgākajām karatē. Tās pārstāv daudz pasaules čempionu un citu iespējamo karatē titulu īpašnieku.
Artūram šīs sacensības bija vairāk domātas vēl lielākas pieredzes krāšanai un jaunu pretinieku iepazīšanai, kā arī pierast psiholoģiski pie daudz lielākiem un vecākiem pretiniekiem. Gāja smagi. Vairāki pretinieki tika uzvarēti ar nelieliem rezultātiem, un Artūrs nonāca līdz pat finālam, jau kā minimums nodrošinot sudraba medaļu. Cīņā par zelta medaļu tomēr nācās piekāpties vietējam Horvātijas sportistam ar rezultātu 0 : 2.
Ar rezultātu, neraugoties uz zaudējumu finālā, protams, esam ļoti apmierināti, jo debija jaunā kategorijā ir izdevusies. Artūrs izturēja lielo psiholoģisko slodzi, tā iegūstot Latvijai vienu no vairākām medaļām, kuras šajās sacensībās izcīnīja Latvijas draudzīgā un spēcīgā karatistu komanda.
Autors: JĀNIS KEISELIS
madonietis