Kā allaž, arī šogad Madonas pilsētā uz valsts svētkiem tiek uzstādīts svētku noformējums, kas pilsētas iedzīvotājiem un ciemiņiem palīdz radīt atbilstošu noskaņojumu.
Jau vairākus gadus neatņemama svētku sastāvdaļa ir pilsētas centrālajās ielās uz laternu stabiem izvietotie vimpeļtipa karogi ar valsts karoga un Madonas novada motīvu. Arī šis gads nav izņēmums, un tie rotā pilsētas ielas.
Nomaina pabalējušos karogus
Madonas novada pašvaldības ainavu arhitekte Agnese Silupa „Staram" pastāstīja, ka šogad, pošoties svētkiem, pašvaldība iegādājusies jaunus karogus.
– Līdzšinējie karogi tika izstādīti gadu no gada, un gan laikapstākļu, gan saules iespaidā tie bija krietni izbalojuši, tādēļ tos bija nepieciešams nomainīt. Pašvaldība karogus pasūtīja, un īpašumu uzturēšanas nodaļa, sagaidot valsts svētkus, tos daudzviet uzstādīja. Uzreiz var pamanīt, ka valsts karoga un Madonas novada karoga un ģerboņa krāsas ir košākas. Jauns rotājums uz svētkiem pilsētvidē ir arī gaismas objekts ar valsts svētku motīvu, ko esam uzstādījuši Saules un Zābera ielas krustojumā, un arī ieeja Madonas novada pašvaldības administrācijas ēkā noformēta atbilstoši svētku garam, – pastāstīja Agnese Silupa.
Pašvaldības ainavu arhitekte minēja, ka arī Ziemassvētku laikā iecerēts pilsētu noformēt ar jauniem rotājumiem. Idejas par rotājumiem jau ir izkristalizējušās, un šobrīd tiek strādāts pie to izpildes.
Jauni informatīvie dēļi
Laikraksta 10. novembra numurā informējām, ka pašvaldība saistībā ar 12 metru augsta karoga masta uzstādīšanu tā dēvētajā Pļaviņu rotācijas lokā un šīs vietas turpmāku labiekārtošanu, veidojot to par vienu no pilsētas sejas centrālajiem akcentiem, spriež arī par komerciālas informācijas izvietošanu pilsētvidē. Viens no jautājumiem saistās ar lielāku reklāmas baneru un vides reklāmu izvietošanu krustojumos un ceļa malās, bet otrs – ar mazāka formāta informatīvās informācijas izveidošanu pašā pilsētā. Daudzi no pirms dažām desmitgadēm uzstādītajiem afišstabiem savu mūžu ir nokalpojuši, un pilsētnieku vidū tie iegūst pat iesaukas, piemēram, Jaunlazdonas rajonā esošais afišstabs pamatoti tiek dēvēts par „Pizas torni", jo leņķis, kādā tas sašķiebies, tiešām atgādina tūristu iecienīto būvi Itālijā. Līdzīgs stāsts ir arī ar informatīvo stendu pie Madonas kultūras nama, kur, līdzīgi kā uz afišstabiem, informācija nereti tiek izvietota, daudz nerēķinoties ar citu pasākumu rīkotājiem un datumiem, kuros pasākumi notiek.
– Rīkojām sanāksmi par to, ka nepieciešams jauns formāts tam, kā pilsētā tiek izvietota informācija par pasākumiem. Kultūras nama afišu dēlis ir novecojis, un tas pats attiecas arī uz afišu stabiem, kas savu mūžu jau ir nokalpojuši. To vietā jānāk jauniem objektiem, kas ir mūsdienīgi un arhitektoniski iekļaujas pilsētvidē. Pie šī jautājuma patlaban strādājam, lai jau nākamā gada pavasarī varētu tos izgatavot un sākt izvietot, – sacīja Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris.
Arī Agnese Silupa norādīja, ka Madonas kultūras nama ziņojumu dēlis ir fiziski un morāli novecojis, tādēļ nepieciešams gan šajā vietā, gan citur pilsētā izvietot vienotā stilā noformētus informatīvos stendus.
– Patlaban tiek strādāts pie tā, kā šie dēļi vizuāli varētu izskatīties un kā tos funkcionāli varētu lietot, jo svarīgi, lai to aizdare būtu slēdzama un informācijas izvietošanu būtu iespējams kontrolēt, – uzsvēra Agnese Silupa.
Vaicāta, kas notiks ar afišu stabiem, pašvaldības ainavu arhitekte pieļāva, ka vismaz daļu no tiem varētu demontēt.
17.11.2017.