Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Sarkanbaltsarkano lentīti nēsā ne tikai svētkos

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 14.11.2017.

Burtu lielums

Interesantu aptauju sociālajos tīklos ir veicis veikalu tīkls „top!", „Staru" informē Nords Porter Novelli vecākā projektu vadītāja Ieva Balode.

Viņa uzsver, ka aptaujā, kas norisinājās no 25. līdz 31. oktobrim, piedalījās 948 veikalu tīkla „top!" sociālo vietņu Facebook un draugiem.lv sekotāji no visas Latvijas. Atbilstoši tai sarkanbaltsarkano lentīti valsts svētkos nēsā 85%, savukārt 8% – arī ikdienā. Kopumā vērtējot, patriotiskākie aptaujas dalībnieki ir no Vidzemes, bet ikdienā visvairāk to izrāda stiprā dzimuma pārstāvji.
„Līdz ar gada patriotiskākā laika sākšanos vietējais veikalu tīkls „top!" turpina iesākto tradīciju – arī šogad veikalos „top!" visā Latvijā no 10. novembra tiek dāvātas sarkanbaltsarkanās lentītes. Savukārt Latvijā radītajā sociālajā tīklā draugiem.lv ir iespēja ne tikai virtuāli piespraust lentīti, bet arī nosūtīt Latvijai vēlējumu dzimšanas dienā," uzsver veikalu tīkla „top!" mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze Priedīte, norādot, ka pērn veikalos pieprasījums pēc bezmaksas lentītēm bijis ļoti augsts.
Saskaņā ar „top!" aptaujas rezultātiem lentīti Latvijas karoga krāsās visaktīvāk nēsā Vidzemē dzīvojošie respondenti, no kuriem 89% lentīti piesprauž pie apģērba valsts svētku laikā, savukārt ikdienā – 7%. No Zemgales valsts svētkos lentīti nēsā 87% aptaujāto, Kurzemes – 86%, Rīgas un Pierīgas – 79%, bet Latgales – 75%. Tieši ikdienā sarkanbaltsarkano lentīti visvairāk jeb 10% izmanto Rīgā un Pierīgā mītošie aptaujas dalībnieki, Zemgalē un Kurzemē – 9%, bet Latgalē – 8%. Tāpat noskaidrots, ka patriotismu visvairāk izrāda vīrieši, no kuriem 17% pie apģērba piespraustu lentīti nēsā arī ikdienā, kamēr sievietes – vien 7%.2
Jāpiebilst, ka lentīšu nēsāšanas tradīciju aizsākusi Latvijas Neatkarīgā televīzija (LNT) 2007. gadā, pieminot 1919. gada 11. novembri, kad tika izcīnīta izšķiroša uzvara pār Bermonta karaspēku. Pēc vienošanās ar LNT vadību šo zīmi kā Lāčplēša dienas simbolu 2008. gadā sāka izmantot Aizsardzības ministrija (AM) un Nacionālie bruņotie spēki.
Bieži vien tiek arī diskutēts, kā pareizi lentīti nēsāt – augšupvērstu vai lejupvērstu? Veikalu tīkla „top!" veiktajā aptaujā vienprātības respondentu vidū nebija. Tomēr lielākā daļa jeb 93% ir pārliecināti, ka jānēsā augšupvērsti, kamēr 7% – lejupvērsti. Lai arī nav noteikta reglamenta, AM norāda, ka lentīte stilizēti simbolizē skaitli „11" jeb 11. datumu un mēnesi, savukārt augšupvērsti vienlaikus tā ir arī starptautiski pieņemtais uzvaras simbols „victory" jeb „V".


15.11.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px