LUBĀNAS pilsētas bibliotēka svētku nedēļā aicina novada iedzīvotājus ienākt bibliotēkā, lai salocītu sarkanbaltsarkano lentīti sev un tuvajiem cilvēkiem, ko varēs nēsāt visu valsts svētku nedēļu – no 11. līdz 18. novembrim.
Šis ir jau trešais gads, kopš mēs aicinām lubāniešus uz šo akciju, – stāsta bibliotēkas vadītāja Inguna Kaņepone.
– Cilvēki ir atsaucīgi – jau pirms svētkiem interesējas, vai šogad atkal būs iespēja savām rokām izveidot lentīti, ko piespraust pie apģērba. Nāk vidusskolas audzēkņi ar savu klašu kolektīviem, bērnudārza grupiņas, arī atsevišķi cilvēki. Pērn, piemēram, tika salocīts vairāk nekā 250 lentīšu. Šogad šķiet, ka būs mazāk, jo vienai daļai jau šīs lentītes ir saglabātas no iepriekšējiem gadiem, bet vēl jau nedēļa tikai sākusies. Lentītes tiek iegādātas par novada pašvaldības līdzekļiem, un mēs jau to laikus ieplānojam savā budžetā. Tāpat katru apmeklētāju šajā svētku laikā cienājam ar latviešu garšām – medu, rupjmaizi, dzērvenēm, ābolīšiem.
Vaicāta, vai ir jūtams, ka lubānieši ir savas valsts patrioti un svētku laikā nēsā lentītes pie apģērba, Inguna atbild apliecinoši: – Jā, viena liela daļa to jau uztver kā tradīciju.
14.11.2017.