Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

„Vienotības” valdes lēmums

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 09.11.2017.

Burtu lielums

Viena no šīsnedēļas karstākajām ziņām nenoliedzami ir „Vienotības" valdes lēmums izslēgt Solvitu Āboltiņu no partijas, ko pati politiķe uztvērusi kā cinisku, nesamērīgu un personiski sāpīgu lēmumu. Viedokli par partijas pieņemto lēmumu, lūdzu izteikt Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu un Madonas novada domes deputātu Andreju Ceļapīteru.

Galma apvērsums
– Jau labs laiks pagājis, kopš neesmu piedalījies nevienā „Vienotības" kongresā. Solvitas Āboltiņas izslēgšanu no partijas savā ziņā var salīdzināt ar galma apvērsumu vai galma spēlēm, kad, vienkāršā tautas valodā runājot, augšējie slāņi dala varu. Es saprotu, ka Arvils Ašeradens, uzņemoties partijas vadību, netaisījās iet kāda pavadā, bet gan pats noteikt partijas kursu un nepieļaut divvaldību. Andris Piebalgs šai ziņā bija pielaidīgāks un, iespējams, tāpēc arī atteicās no partijas priekšsēdētāja amata, – uzsver Vilnis Špats. – Bet Ašeradens visas cerības vēl nav zaudējis un pieļauj, ka vēlētāju uzticību iespējams atgūt. Attiecībā uz Āboltiņas izslēgšanu no partijas – viņai pašai jau vajadzēja saprast, ka ir jāpaiet malā, bet viņa nepratās. Iespējams, šādā veidā, izslēdzot Āboltiņu no partijas, „Vienotībai" izdosies kaut ko saglābt. Vēl jau ir laiks, un situācija, vēlētāju noskaņojums var strauji mainīties. Ašeradens tomēr ir cienījams vīrs, kurš savulaik vadījis arī „Dienu", bet par tās vadītājiem jau vārgus cilvēkus neizvēlējās. Arī kā ekonomikas ministrs viņš atstāj diezgan labu iespaidu.

Liels pārsteigums
– Es domāju, ka tas visiem bija liels pārsteigums. Man nav zināmi motīvi, kāpēc situācijā, kad Solvita Āboltiņa jau bija paziņojusi par savu nodomu atgriezties diplomātiskajā dienestā, valdei bija jāpieņem lēmums par viņas izslēgšanu no „Vienotības". Arī mēs kā „Vienotības" Madonas nodaļa neesam tik aktīvi, lai ietekmētu partijas vadības viedokli, – atzīst Andrejs Ceļapīters. – Izskatās, ka jaunais partijas vadītājs Arvils Ašeradens, tāpat valdes kodols, kas nobalsoja par Solvitas Āboltiņas izslēgšanu, ir gatavs enerģiski rīkoties, lai atgūtu vēlētāju uzticību, kaut gan izlietu ūdeni ir grūti sasmelt. Bet „Vienotībai" uzticīgais vēlētājs droši vien tāds arī paliks. Skaidrs, ka nākamajās Saeimas vēlēšanās partijai nebūs tik lielu panākumu, kā iepriekšējās vēlēšanās. Pozitīvi, ka Arvils Ašeradens turpinās veikt ekonomikas ministra pienākumus. Starp citu, kļūda bija viņa paziņojums par atkāpšanos no šī amata, nevis palikšana tajā.

10.11.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px