Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Madonas VUGD – jauna autocisterna

LAURA KOVTUNA

Autors • 06.11.2017.

Madonas VUGD – jauna autocisterna
Burtu lielums

Turpinot papildināt specializēto transportlīdzekļu klāstu ar jaunām automašīnām, oktobra beigās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes Madonas daļa saņēma jaunu ugunsdzēsības autocisternu Iveco Magirus TLF3000, ar kuru tuvākajā laikā ugunsdzēsēji glābēji uzsāks doties uz izsaukumiem Madonā un tās apkārtnē.

VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš norādīja, ka tehnikas atjaunošana notiek plānveidīgi – šogad jaunas un modernas autocisternas ieguvuši kolēģi Alūksnē, Limbažos un nu – arī Madonā.
VUGD Vidzemes reģiona brigādes Madonas daļas komandieris Māris Bulders atzina, ka, saņemot jauno autocisternu, iesākumā bijis nepieciešams apgūt tehniskās nianses.
VUGD Madonas daļas komandiera p. i. Arnis Šmugais piebilda: – Šādai jaunai tehnikai ir daudz slēdžu, elektronikas, kas viss bija jāapgūst. Šodien (vakar. – Aut.) ir pirmā diena, kad jaunā autocisterna ir gatavībā izbraukt uz izsaukumiem nepieciešamības gadījumā. Pozitīvi, ka pamazām no ZILiem atbrīvojamies, līdz ar to Madona kaunā nepaliks. Vecās ugunsdzēsēju mašīnas tiek turētas rezervē remontēšanai.
Viņš pastāstīja, ka Madonas daļas rīcībā šobrīd ir divas autocisternas; pati jaunākā noteikta kā primārais ugunsdzēsēju glābēju transportlīdzeklis, ar ko izbraukt uz izsaukumiem. – Arī iepriekšējam automobilim, kas ir lietošanā, ir kādi 6-7 gadi, bet priecājamies, ka esam saņēmuši šo autocisternu. Saprotams, ka jauna mašīna ir jauna. Tā ir moderna, teicamā tehniskajā stāvoklī, – novērtēja Arnis Šmugais.
Kā informēja VUGD, Vidzemes reģiona brigāde pagājušajā gadā tika pie divām jaunām autokāpnēm un divām jaunām autocisternām, un tagad ugunsdzēsēji glābēji Cēsu, Gulbenes, Alūksnes, Limbažu un Madonas daļā uz izsaukumiem dodas ar jaunām automašīnām. Jaunie specializētie transportlīdzekļi ir pilnībā aprīkoti ar modernākajām glābšanas un dzēšanas ierīcēm, kā arī pielāgoti VUGD vajadzībām.
Saņemot jaunos ugunsdzēsības transportlīdzekļus, situācija ne tikai Vidzemē, bet visā Latvijā tiek jūtami uzlabota, jo tos automobiļus, kurus nomainīs jaunās automašīnas, bet kuri vēl ir labā tehniskajā stāvoklī, pārvietos uz citām struktūrvienībām. Līdz ar to gandrīz visās struktūrvienībās līdz 2018. gada beigām plānota automobiļu nomaiņa ar jauniem vai jaunākiem specializētajiem automobiļiem, uzsvēra VUGD.

07.11.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px