Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Vai madonieši ir neparasti parasti?

INESE ELSIŅA

Autors • 31.10.2017.

Vai madonieši ir neparasti parasti?
Burtu lielums

Turpinot pagājušajā gadā aizsākto tradīciju, aizvadītajā sestdienā Madonas kultūras namā notika sarīkojums „Neparasti parastie madonieši".

Pasākumu vadīja Roberto Meloni, kas savā veidā ir pozitīvi neparasts, jo ar savu darbu un dzīvesstāstu – pārcēlies uz Latviju kā itāļu valodas skolotājs, pazīstams kļuvis, dziedot populāru mūziku, vadot TV un izklaides pasākumus, divreiz Latviju pārstāvot starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā – ir piemērs, kā no nepazīstama ikdienas cilvēka kļūt par sabiedrībā atpazīstamu savas jomas pārstāvi, savā ziņā – līderi.
Sarīkojuma būtība bija atklāt un publiku iepazīstināt ar mūsu apkārtnes cilvēkiem, kas dzimuši, mācījušies, strādā vai dzīvo Madonā un kuriem ir kāda interesanta aizraušanās vai hobijs, ar ko dalīties. Līdz ar to tā bija iespēja iepazīt novadniekus, kuri savā būtībā katrs ar kaut ko ir neparasts, jo ir aizrāvies ar sev tīkamu lietu no visas sirds un to skaisti izkopis. Sarīkojuma gaitā iepazinām sievieti – bērnudārza audzinātāju un leļļu meistari; kinoloģi (veterinārārsti) – pedagoģi un konsultanti; itāli – šefpavāru un picu meistaru; pārdevēju un dažādu darbu strādnieku, bet savā dziļākajā būtībā – īstenu muzikantu. Inesi Litauniks, Ingūnu Tihomirovu, Marko Liguori un Intaru Zommeru.
Atslodzes pauzēs skanēja dziesmas, ritēja deju priekšnesumi, un sarunas ievadīja Kārļa Kumsāra veidotie videosižeti.
Pasākuma idejas autore Ināra Cakule uzskata, ka savā veidā „neparasti parasti" ir visi pašdarbnieki, kuru aizraušanās ir skatuve. Tāpēc no pašdarbnieku pulka sarīkojumu kuplināja mūsdienu deju grupa „Aliens" (vada Ināra Cakule), Mazās deju skolas (vada Maija Rijniece) priekšnesums un saksofonu kvarteta spēle (vada Andrejs Cepītis). Pirmā uzstāšanās uz lielās skatuves, saņemot publikas neviltotu sajūsmu, tā bija ielu vingrotāju grupai „BarX", ko Madonā koordinē Mārtiņš Smilga.
Pasākuma laikā varēja iegādāties Roberto Meloni pavārgrāmatu, nofotografēties ar autoru, kā arī iegūt viņa autogrāfu.
Grāmata veidota pēc „Rīga TV24" kulinārijas šova „La Dolce Vita. Ar Roberto" materiāliem, ko vada pats Roberto. Tajā apkopotas pirmajos 100 raidījumos gatavotās receptes, ko Latvijā populāri cilvēki no savu ģimeņu arhīviem uzticējuši dziedātājam. Roberto atzīst, ka vēl pirms diviem gadiem nemācēja gatavot ēst, tādēļ bija apņēmības pilns ar raidījuma starpniecību savu sapni piepildīt. Izdotā grāmata ir Roberto veltījums mammai, kas dzīvo Sardīnijā. Apziņa, ka dēls vada kulinārijas šovu, mammai sniedzot priekšstatu, ka Roberto, kaut tālu prom no viņas azotes, ir paēdis un priecīgs.

Bērnudārza audzinātāja un leļļu draugs
Kā pirmā par sevi vēstīt tika aicināta Inese Litauniks, kuras ikdiena paskrien pasakās un stāstos, un šos stāstus vizuāli ataino viņas pašdarinātās lelles. Ar leļļu izstādi apmeklētāji varēja iepazīties nama 2. stāva foajē telpā. Par bērnudārza audzinātāju Inese strādā 32 gadus. Vaicāta par īpašībām, kas audzinātājai piemīt, Inese Litauniks nosauca daudzpusīgās prasmes, ko ikdienā apliecina ikviena dārziņa audzinātāja. Viņas zīmē, līmē, aplicē, veido, šuj, strādā ar koku, ir radošas, ar attīstītu fantāzijas izjūtu, bet pāri visam mīl bērnus un savu darbu. Svarīgi arī rast individuālu pieeju katram mazulim, lai palīdzētu viņam augt un attīstīties.
Ar leļļu mākslu audzinātāja nodarbojas vairākus gadus. Šo prasmi apguva no interneta materiāliem. Lelles ir kādreiz dāvinātas, bet nu jau kādu laiku tiek kolekcionētas, lai parādītu izstādēs. Kopumā autore radījusi 50 lelles.
Tā kā Inese labi dzied (un kopā ar savu kolēģi dzied arī publikai), šo savu talantu viņa apliecināja, ar Roberto Meloni nodziedot kopīgu dziesmu.

Šefpavārs un picu meistars
Picērijas „Neapole" vadītāju Marko Liguori uz Madonu pirms sešiem gadiem atveda mīlestība. Ar savu nākamo dzīvesbiedri, madonieti Ilzi viņš iepazinās Polijā, bet nu jau ģimenē aug trīs dēli un ir kopīgs bizness – gardās itāļu picas. Viesmīlīgs, sirsnīgs saimnieks ar pozitīvu auru – tā par Marko atsaucas ikviens, kurš kaut reizi apmeklējis „Neapoli". Ļoti gardas picas, ka mēli var norīt, – tā saka pat smalkākajām garšas kārpiņām apveltītie eksperti.
Sarunā ar Marko lielākoties dzirdējām viņa pozitīvo „jā" (atšķirībā no „paldies daudz", ko Marko saka, saņemot labus vārdus par izsniegtajām picām), bet viņa atbruņojošais smaids, dedzīgais acu skatiens un sirsnība spēja bez vārdiem pateikt svarīgāko. Skatītāju acu priekšā tapa pica, ko vēlāk baudīja Mazās deju skolas audzēkņi, kuru vidū ir Marko dēls Lūkass.

Saistīta ar cilvēka labākajiem draugiem
Ingūna Tihomirova Madonas bērnu un jauniešu centrā strādā jau deviņus gadus. Dzimusi Balvos, augusi Burtniekos, dzīvo Valmierā. Viņa vienmēr ir uz riteņiem un kopā ar saviem četrkājainajiem draugiem – suņiem. Vienu no Ingūnas trim suņiem – Zum-zum – redzējām sestdienas pasākumā, un bērni to varēja glaudīt, ņurcīt, samīļot. Pēc profesijas Ingūna ir veterinārārste, bet nu jau daudzus gadus darbojas kanisterapijas jomā.
– Kad bērni ierauga suni, atliek tikai vērot, cik labi viņi atrod kopīgu valodu, – novērojumos dalījās viešņa. Tā kā suņiem mīlestība iet caur vēderu, pasākuma laikā Zum-zum tika arī pie kāruma. Tomēr suņa inteliģenci atklāja cits fakts – izrādās, katru ceturtdienu Zum-zum ved uz Valmieras bibliotēku, kur bērni sunim lasa priekšā grāmatas.

Ielu muzikants ar dziesminieka sūtību
Lai kāds bijis Intara Zommera dzīvesceļš, viņš vienmēr atgriezies pie mūzikas, kurā izsaka savu dvēseli. – Piedzimu Madonas slimnīcā, pirmais skolotājs mūzikas jomā bija mamma, kas ir muzikālā pedagoģe bērnudārzā. Skolas gados dziedāju korī pie Jāņa Sprancmaņa, man uzticēja solo numurus, – atcerējās mūziķis.
Vēlāk Intara ceļi krustojās ar pedagogu Artūru Manguli, kas viņu ievilka ielu muzicēšanā. Šobrīd Intars turpina spēlēt uz ielām, dzied un komunicē ar cilvēkiem šādā formā. – Iela nebūt nav zemāka par skatuvi, man tā ir dāsna iedvesma, – pamatoja muzikants, pieminot mākslinieku Irbīti, kurš savulaik uz ielām zīmēja un savus zīmējumus dāvāja apkārtējiem. Intars ir arī dziesmu autors, un dažas viņa kompozīcijas skatītāji dzirdēja pasākuma izskaņā.


01.11.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px