Madonas novada pašvaldība un Jāņa Simsona Madonas mākslas skola aicina piedalīties Madonas novada jauniešus vecumā no 14 līdz 21 gadam konkursā „Piesaki sevi mākslas pasaulē!".
Pieteikšanās – līdz 6. novembrim. Lai piedalītos, jauniešiem ir jāiesūta pieteikums uz e-pastu [email protected] un jānogādā vismaz seši autordarbi Madonas mākslas skolā, adresēti konkursam.
Jaunieši konkursā var piedalīties trīs dažādos veidos: glezniecība, grafika vai jauktas tehnikas darbs. Konkursam iesniegtajos darbos tiks vērtēta mākslinieciskā kvalitāte un oriģinalitāte.
Konkursa darbus vērtēs žūrija: Solvita Seržāne (Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja), Monta Cimdiņa (Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja mākslas nodaļas vadītāja), Aigars Noviks (Madonas kinoteātra „Vidzeme" vadītājs), Kristīne Šulce (Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas direktore).
Konkursam paredzēts balvu fonds.
Izstāde tiks iekārtota un atklāta Madonas novada pašvaldības ēkas 2. un 3. stāvā pēc 6. novembra. Konkursa laureāti tiks paziņoti 28. decembrī.
Šobrīd savu dalību konkursā pieteikuši trīs dalībnieki. Pirmā – Linda Vēze (18 gadu) ar darbu sēriju „Par neierašanos – ārsta zīmi". Linda pieteikuma anketā norāda, ka šobrīd mācās Valmieras Viestura vidusskolas teātra klasē un viņai patīk radoši darboties. Linda raksta: „Pieteiktos darbus veido citu autoru un manis pašas veidoti teksti un to ilustrācijas. Mērķis ir panākt dzejoļu lasīšanu interesantāku ar ekstravagantām ilustrācijām un padarīt skatu uz dzīvi jautrāku. Darbi ir veidoti brīžos, kad „aizklīstu" prom no skolas. Tad ir jāattaisnojas – ko darīju? Kur biju? Ko domāju? Arī sev."
Otra dalībniece – Lauma Vanaga (16 gadu). Šobrīd turpina mācības Jāņa Simsona Madonas mākslas skolā. Viņas pieteiktā darbu grupa saucas „Latvijas putni".
Savā pieteikumā Lauma raksta: „Pavasaris dabā mani iedvesmoja iedzīvināt Latvijas skaistos putnus un izprast to dabu. Lai tuvāk iepazītu šos putnus, skatījos bildes, video, palīdzēja pašas novērojumi dabā.
Darbus veidoju guaša tehnikā, lai vislabāk atklātos putna raksturs, forma, apjoms, krāsa un īpašais valdzinājums, kāds piemīt omulīgajam sarkankrūtītim, noslēpumainajam ūpim, piesardzīgajam melnajam stārķim, pašpietiekamajam meža pīļtēviņam, kustīgajai dzeltenajai cielavai un neuzkrītošajam novērotājam – zivju gārnim.
Darbs pie šī projekta bija darbietilpīgs, prasīja pacietību, prasmi, rūpību, taču rezultāts un iegūtā pieredze sniedza lielu gandarījumu par paveikto."
Kā trešā savu dalību konkursā pieteikusi Kristīne Pavloviča (19 gadu). Šobrīd pēc Madonas vidusskolas absolvēšanas mācības turpina Rīgā, pieteiktās darbu grupas nosaukums ir „Dzīvā maska".
Konkursam iesniegti seši grafiski, ar guašu gleznoti melnbalti ar pelēku portreti – cilvēki ar dzīvnieku, putnu un kukaiņu maskām, uz A2 formāta kartona.
„Katrai dzīvai radībai ir viena raksturīgā darbība, izskats vai pat atrašanās vieta, kuru mēs ievērojam, un tas tiek pieņemts kā galvenais apzīmējums. Šie apzīmējumi, visbiežāk, neizsaka visu patiesību vai neizsaka patiesību vispār.
Apzīmējums ir šaurais loks, kādos dzīvnieki ir ielikti, un mēs neredzam neko vairāk par to, kas jau ir izveidojies tikpat kā stereotips. Šos stereotipus arī piešķir cilvēkiem, pelnīti vai nepelnīti, kā maskas.
Dzīvnieka tēlu piešķir pēc viena aspekta – kādā darbībā visbiežāk ir redzēts, taču nezinot, ka šie „dzīvie nieki" dara ko vairāk, nekā mēs zinām."
27.10.2017.