SARKAŅU pagasta tautas nama "Kalnagravas" divi deju kolektīvi – vidējās paaudzes un jauniešu – "Resgaļi" – aizvadītajā sestdienā bija uzaicināti ciemos uz Dobeles rajona Penkules pagasta kultūras namu uz draudzības koncertu. – Mūsu un viņu deju kolektīvu vadītājas ir mācījušās kopā deju skolā.
Koncertā piedalījās septiņi deju kolektīvi – Sarkaņu pagasta jauniešu deju kolektīvs "Resgaļi", vidējās paaudzes deju kolektīvs "Labākie gadi", Penkules jauniešu deju kolektīvs un vidējās paaudzes deju kolektīvs "Sadancis", Bēnes un Naudītes pagasta apvienotais vidējās paaudzes deju kolektīvs "Novadnieki" un Apguldes jauniešu kolektīvs, – "Staram" pastāstīja tautas nama "Kalnagravas" vadītāja un deju kolektīva dalībniece Valda Kļaviņa. – Motīvs – gatavojoties Dziesmu un deju svētkiem. Katrā ziņā Penkulē mums ļoti patika, kaut kultūras nama ēka ir ļoti veca, bet mēs tur labi jutāmies, jo bija atsaucīga publika.
Abi deju kolektīvi ciemos brauca ar pašvaldības autobusu, kas var uzņemt divu deju kolektīvu dalībnieku skaitu, pašvaldība braucienu arī finansēja. Ceļā jāpavada četras stundas. Valda Kļaviņa uzsver, ka aizvadītajā gadā Biksēres estrādē šie ciemiņi bijuši uz Pēterdienu, un dzimusi doma, ka atkal vajadzētu tikties, taču šogad Pēterdiena iznāk nedēļu pirms Dziesmu svētkiem. Katrā ziņā draudzības saites starp deju kolektīviem raisīsies arī turpmāk.
Autore: ASTRA ZAGORSKA