Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Otro gadu – mūzikas un deju festivāls “Zem vienas saules”

LAURA KOVTUNA

Autors • 23.10.2017.

Otro gadu – mūzikas un deju festivāls “Zem vienas saules”
Burtu lielums

Aizvadītās nedēļas nogalē, 20. oktobrī, sirsnīgā un radošā gaisotnē notika Madonas novada biedrības „Mēs saviem bērniem" organizētais festivāls „Zem vienas saules". Jau otro gadu Madonas pilsētas kultūras namā mūzikas-deju festivāls pulcēja bērnus, jauniešus un arī pieaugušos ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem.

Kā pastāstīja biedrības „Mēs saviem bērniem" vadītāja Elita Badūne, pasākums ticis rīkots, gatavojoties Latvijas simtgadei, ar vēlmi veicināt bērnu un jauniešu ar invaliditāti un cilvēku ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem integrēšanos mūsdienu mainīgajā sabiedrībā.
Festivāls „Zem vienas saules" pulcēja aptuveni 120 dalībnieku no Vidzemes un Latgales, viņu vidū – Viļānu bērnu un jauniešu invalīdu biedrība „Saulstariņš", Madonas reģiona audžuģimeņu biedrība „Spēkavots", Rēzeknes internātpamatskola – attīstības centrs, Ogres dienas centrs „Saime", Sveķu internātpamatskola, VSAC „Latgale" filiāle „Lubāna", Latvijas Neredzīgo biedrība, biedrība „Cerību spārni", kā arī mājinieki – „Mēs saviem bērniem" ar deju grupu un ansambli „Mazais cilvēciņš".
Šī tikšanās reize bija iespēja arī veicināt sadraudzību starp invalīdu biedrībām Vidzemes un Latgales reģionā, sniegt iespēju sadarboties ar vienaudžiem un citām vecuma grupām, parādīt savus talantus un spējas.
– Tas ir gan kopānākšanas prieks, gan pozitīvās emocijas, vērojot citu sagatavotos priekšnesumus, kā arī uzstājoties pašiem. Festivāls ir arī iespēja bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām integrēties sabiedrībā. Visi gatavojas Latvijas simtgadei – arī mēs. Vasarā cītīgi strādājām pie priekšnesumu sagatavošanas, lai uzstātos festivālā, kas šogad notika jau otro reizi. Cerams, ka nākamgad, uz Latvijas simto gadadienu, festivāls „Zem vienas saules" pulcēs jau vairāk dalībnieku un apmeklētāju, – pauda Elita Badūne.
Biedrības „Mēs saviem bērniem" vadītāja arī izteica cerību, ka šāda festivāla rīkošana vismaz pamazām mudinās sabiedrību pieņemt un savā vidū iekļaut cilvēkus, kas ir mazlietiņ citādāki. Elita Badūne vērtēja:
– Šobrīd vēl mazliet sāp sirds redzēt pustukšu zāli, lai gan uz pasākumu bija aicināts ikviens apmeklētājs. Jāteic, pagaidām cilvēki ir kūtri. Vai nu emocionāli nepieņem cilvēkus ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem, vai vienkārši vēl neizprot šo situāciju. Tādēļ arī festivālam izvēlēts šāds nosaukums – „Zem vienas saules", – jo, lai gan esam dažādi, savā būtībā esam vienādi. Arī bērni, jaunieši un pieaugušie ar funkcionāliem traucējumiem ir ļoti talantīgi, rūpīgi gatavo priekšnesumus un ar gandarījumu kāpj uz skatuves. Protams, integrēšanās sabiedrībā notiek lēnām, ar šādiem pasākumiem to cenšamies veicināt, un man ir tāda neliela cerība kādreiz redzēt kādu festivālu, kurā uzstājas gan mākslinieki, gan cilvēki ar īpašām vajadzībām. No malas to noteikti grūti iedomāties, bet viņiem tā ir liela uzdrīkstēšanās, tai pašā laikā – arī prieks uzstāties un parādīt savus talantus.
Neraugoties ne uz ko, pasākums izdevās lielisks, Elita jau saņēmusi pirmās pozitīvās atsauksmes par sirsnīgo tikšanās reizi. Arī viņa teic paldies palīgiem, bez kuriem festivāls „Zem vienas saules" nebūtu bijis iespējams, – Madonas novada pašvaldībai, Latvijas Sarkanā Krusta Madonas komitejai, Madonas pilsētas kultūras namam, SIA „Junge", SIA „Erante", SIA „HETA", SIA „Jaunzemnieki Z", SIA „Rats", SIA „Rito R", pasākuma vadītājai Zeltītei Dūrītei, kā arī pārējiem brīvprātīgajiem palīgiem un atbalstītājiem.

24.10.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px