Madonas pilsētas dome kārtējā sēdē izskatīja jautājumu par jaunas grupas atvēršanu Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības (PPII) iestādē „Kastanītis".
Deputāti atbalstīja Madonas PPII „Kastanītis" vadītājas Daces Raubiškas ierosinājumu un domes izglītības, kultūras un sporta komitejas ieteikumu ar 2008. gada 1. septembri šajā bērnudārzā atvērt jaunu grupu. Finansējums grupas iekārtošanai tiks paredzēts, sastādot 2008. gada budžetu.
Madonas PPII „Kastanītis" vadītāja Dace Raubiška, skaidrojot situāciju, domes sēdē uzsvēra, ka viņas vadītajā bērnudārzā turpina palielināties pieprasījums pēc bērnu vietām, līdz ar to, sākot ar 2008./2009. gadu, nebūs iespējams apvienot piecgadīgos un sešgadīgos bērnus vienā grupā, kā bija līdz šim.
Patlaban sagatavošanas grupu apmeklē 15 sešgadīgo, bet vecāko grupu – 16 piecgadīgo bērnu, kopā 31. Nākamajā rudenī 16 bērnu no vecākās grupas pāries uz sagatavošanas grupu, bet uz vecāko grupu pāries 23 bērni vai varbūt pat 24; tātad grupā, ja to nedala, kopā būtu ap 40 audzēkņu jeb krietni vairāk par pieļaujamo minimālo skaitu (24). Pēdējos divos gadus piecgadīgie un sešgadīgie bērni PPII „Kastanītis" mācās vienā grupā, bet tiem tomēr būtu jāmācās atsevišķās grupās.
Lai atvērtu jaunu grupu, papildu līdzekļi vēl ir nepieciešami 2 pedagogu un 1 skolotāja palīga štata vienībai. Līdzekļi būs nepieciešami arī daļējam grupas telpu kosmētiskajam remontam un sanitārā mezgla izveidei, kā arī grupas labiekārtošanai.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto