Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Apkures sezona sākusies visā apkalpes zonā

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 09.10.2017.

Apkures sezona sākusies visā apkalpes zonā
Burtu lielums

Pagājušajā nedēļā apkures sezona sākās daudzās Madonas pilsētas daudzdzīvokļu mājās un citos objektos, bet bērnudārzos un izglītības iestādēs siltums tika padots vēl agrāk. Siltums tika pieslēgts visā SIA „Madonas siltums" apkalpes zonā, proti, arī vairākos Madonas novada pagastos.

SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis pastāstīja, ka šis laiks uzņēmumam ir ļoti saspringts. Lēmumu par apkures sezonas uzsākšanu iedzīvotāji pieņem, pasliktinoties laikapstākļiem, un tas notiek masveidīgi, kad vienlaikus siltums ir jāpadod lielam skaitam māju, bet nu tas atbilstoši pieprasījumam ir izdarīts. Iedzīvotājiem dažās mājās, no kuru vecākajiem nav saņemts iesniegums par apkures sezonas uzsākšanu, gan ir vēl jādzīvo drēgnumā.
– Mēs neesam vienīgie, kas daudzdzīvokļu mājās Madonas pilsētā apkalpo iekšējos tīklus, līdz ar to apkures sezonas uzsākšanu nodrošina arī citi uzņēmumi, kā, piemēram, SIA „Madonas namsaimnieks", biedrība „Raiņi", tāpat SIA „Halle B". Ne vienmēr mēs par to, kurā datumā konkrētām mājām tiek pieslēgts siltums, tiekam informēti. Spriest par to reizēm varam tikai pēc patērētā siltumenerģijas daudzuma konkrētajās mājās, – atzīmēja Uldis Lielvalodis.
Sākoties apkures sezonai, Madonas pilsētā darbu pagājušajā ceturtdienā uzsāka arī katlumāja Augu ielā, tātad siltuma nodrošināšanai patlaban tiek izmantotas divas katlumājas. Bet vasarā, kā zināms, karstā ūdens padevei jaudas pietiek Cesvaines ielas 24a katlumājai. Savukārt ziemā nepieciešamības gadījumā ir iespējams izmantot arī katlumāju Zābera ielā.

Izvēlas ekonomisko režīmu
– Iedzīvotāji, uzsākot apkures sezonu, pārsvarā izvēlas ekonomisko režīmu, bet ir arī tādas mājas, kurās grib dzīvot lielākā siltumā. Pirmajās dienās, kamēr izsilda māju, vēlams uzstādīt lielāku siltuma režīmu, kuru pēc tam, ja paliek par karstu, var samazināt. Katrā ziņā mēs respektējam iedzīvotāju vēlmi un nepieciešamības gadījumā, kamēr nonāk līdz optimālam režīmam, ierodamies mājās un siltummezglā uzstādīto režīmu samazinām vai arī palielinām, ja iedzīvotāji uzskata, ka dzīvokļos ir par vēsu. Kopumā apkures sezona sākusies bez lieliem sarežģījumiem. Taču pilnībā no tiem nav izdevies izvairīties. Tā kādā daudzdzīvokļu mājā aizvadītajās brīvdienās siltummezglā notika plīsums, bet tas tika novērsts un, nomainot elementu, siltuma padeve atjaunota, – akcentēja Uldis Lielvalodis.
SIA „Madonas siltums" vadītājs atzina, ka apkures sezona šoruden sākās aptuveni tai pašā laikā kā pērn. Beidzamajos gados oktobra sākums ir tas laiks, kad iedzīvotāji izvēlas pieslēgt mājām siltumu un vairs kā senāk negaida 15. oktobri, tāpat neskaita, vai trīs dienas pēc kārtas gaisa temperatūra nav pārsniegusi 8 grādus. Un arī katlumāja Augu ielā darbu šogad uzsāka apmēram ap to pašu laiku kā gadu iepriekš.
Jāpiebilst, ka Madonā iedzīvotājiem tiek dota iespēja pašiem izlemt, kad pieslēgt siltumu, bet, piemēram, Aizkrauklē apkures sezona šogad tika uzsākta visos mājokļos vienlaicīgi.

Siltumu pieslēdz arī pagastos
Apkures sezona ir sākusies ne tikai Madonas pilsētā, bet arī visā SIA „Madonas siltums" apkalpes zonā – Dzelzavā un Aizpurvē, Liezērē un Ozolos, tāpat Aronas pagasta Kusā un Barkavas pagastā, kur šogad ar siltumu uzņēmums nodrošinās pirmoreiz.
– Piektdien siltums tika pieslēgts arī Barkavas pagastā. Gatavojoties apkures sezonai, rēķinājāmies, ka siltumu tur varēsim pirkt jau no jaunuzceltās koģenerācijas stacijas, bet, tā kā tas pagaidām vēl nav iespējams, esam paši uzsākuši siltuma ražošanu Barkavas katlumājā. Nelielus sarežģījumus tas gan radīja, bet apkures sezona ir sākusies arī Barkavā, – uzsvēra Uldis Lielvalodis.
Gatavojoties apkures sezonai, uzņēmums lielā vairumā iegādājies šķeldu, bet, kā atzina uzņēmuma vadītājs, lielākas problēmas sagādā malkas iegāde. Bet tādu katlumāju, kur joprojām kā kurināmo izmanto malku, ir piecas (Dzelzavā un Aizpurvē, Liezērē un Ozolos, Aronas pagasta Kusā), un tas ir daudz.
– Aicinām iedzīvotājus, kuriem ir šāda iespēja, par saņemto siltumu šajā apkures sezonā norēķināties ar malku, bet atsaucība pagaidām nav liela. Ar nepacietību gaidām ziņas par iesniegto projektu, piesaistot ES finansējumu, tālākvirzību vairāku katlumāju pārbūvei, lai varētu kurināt ar šķeldu. Sola, ka skaidrība par to, vai iesniegtie projekti guvuši atbalstu un tos varēsim īstenot, būs oktobra beigās, – piebilda Uldis Lielvalodis.

10.10.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px