Klāt jau rudens, bet pie kādas daudzdzīvokļu mājas Madonā, Rūpniecības ielas kvartālā,
ir zemes pleķītis, kas neesot pļauts visu vasaru. Cik mājas iedzīvotāja interesējusies pie sava apsaimniekotāja, šajā vietā zemesgabalam ir nesaprotama situācija ar īpašniekiem – daļa it kā piederot mājai, daļa – pašvaldībai, daļa – vēl kādam īpašniekam. Kuram tad zāle jānopļauj?
– Es neko neteiktu un nesūdzētos, bet šajā zemes pleķītī ir ierīkota veļas žāvētava. Ejot pa nepļauto zāli, vecam cilvēkam tiešām pinas kājas, un ir grūti aiziet izžaut veļu. Kam šeit īsti pieder zeme un kam zāle ir jāappļauj? – sieviete vaicāja.
Sazinoties ar „Madonas namsaimnieku", viņi apstiprināja, ka mājai piederošo zemi appļauj normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Taču, ja paliek citam īpašniekiem piederoša zemes strēle, ko tā īpašnieks nepļauj, jāvēršas pašvaldībā.
To apstiprināja arī Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas labiekārtošanas darbu speciāliste Gita Lutce: – To vienmēr cilvēkiem esmu uzsvērusi, ka šādi jautājumi ir jārisina tieši, vēršoties pašvaldībā. Piemēram, pēc nosauktās adreses vismaz pēc šobrīd manā rīcībā esošā plāna neuzrādās, ka tur kāds zemesgabals būtu pašvaldības īpašumā. Tāpēc ir jāvienojas tikties, klātienē jāapskata konkrētā vieta, tas jāprecizē, lai jautājumu varētu risināt.
Gita Lutce aicināja zvanīt viņai uz tālruni 64860143 vai 29287466, lai skaidrotu tālāk šo situāciju.
10.10.2017.