Iedzīvotāji ievērojuši, ka nu jau pāris nedēļu Madonā, Saules un Poruka ielas krustojumā, pie gājēju pārejas pazudis viens no sensoriem, ko aktivizējot iedegas zaļā gaisma gājēju luksoforā. Arī dodoties pie tuvākā sensora, lai aktivizētu to, satiksmes plūsma kļuvusi nesaprotama un gaidīšanas laiks gājējiem – ilgāks.
Kāpēc tā un vai sensors pie gājēju pārejas tiks salabots, lasītāji lūdza laikrakstu noskaidrot. Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris atbildēja: – Viens no sensoriem pie gājēju pārejām Poruka un Saules ielas krustojumā ir noņemts, jo kādi neģēļi ir pacentušies saspārdīt visus sensorus šajā krustojumā. No četriem sensoriem šobrīd darboties spējīgs ir tikai viens. Tādēļ vēl viens tika noņemts, lai mums būtu paraugs, pēc kā pasūtīt jaunus sensorus. Diemžēl tos nav tik vienkārši atrast, bet šobrīd tas tiek risināts, lai jau drīzumā sabojātos sensorus nomainītu.
Līdz ar to gājējiem pagaidām jāpiecieš nelielas neērtības, jo gājēju pārejas luksoforu aktivizēt spēj tikai viens no sensoriem, pārējā laikā gājēji šajā krustojumā tiek palaisti pēc zināma laika intervāla, luksoforiem darbojoties automātiskajā režīmā.
Jāteic, ka šis nav pirmais gadījums pēdējā laikā, kad kādi jaunieši, kā pieļauj pilsētas pārvaldnieks, „pacentušies". Lai gan šajā krustojumā darbojas arī videonovērošanas kamera, diemžēl nav izdevies noskaidrot vainīgās personas.
AGRA VECKALNIŅA foto
04.10.2017.