OŠUPES pagasta Degumnieku pamatskolas skolēniem notika neklātienes konkurss par 1991. gada janvāra barikāžu dienām un to dalībniekiem, par novadu. Noslēguma pasākums notiks nākamnedēļ. 21. janvārī skolā būs svinīgā līnija un vēstures tēmām veltīts pasākums.
Skolā patlaban ir arī Okupācijas muzeja sagatavotās ceļojošās izstādes materiāli par Latvijas tautas brīvības cīņām, kā arī par četrdesmito gadu vēsturi. – Izstādes materiāli pie mums nonāca no Meirānu O. Kalpaka pamatskolas, pēc tam tā būs skatāma Lazdonas vai Ļaudonas skolā, – stāsta Degumnieku pamatskolas direktores vietniece audzināšanas darbā Edīte Zaube.
13. janvārī Latviešu virsnieku apvienība Degumnieku skolas skolēnus aicināja piedalīties lāpu iedegšanā barikāžu atceres pasākumu ievadā. – Diemžēl uz Rīgu neaizbraucām, jo tehnisku iemeslu dēļ atteica autobusu, taču mēs nosūtījām atklātu vēstuli, kuru pasākumā nolasīja Virsnieku apvienības pārstāvis majors Millers. Pagājušajā gadā 13. janvārī aicinājām uz tikšanos skolā sava pagasta barikāžu dalībniekus. Ieradās tikai viens – Imants Koks, kas nenobijās no aukstuma. Pagājušā gada janvārī taču bija ļoti auksts, – teic Edīte Zaube, piebilstot, ka turpmāk katra klase centīsies apzināt barikāžu dalībniekus un viņus apciemot individuāli. Sākot domāt par Latvijas valsts 90. dzimšanas dienu, par svinību kopējo scenāriju, uz skolu aicinās ievērojamus sava novada cilvēkus un skolas absolventus, tas attieksies arī uz barikāžu dalībniekiem.
– Pasākumu par barikāžu dienām mēs sasaistām ar pulkveža Oskara Kalpaka 126. dzimšanas dienu tēmā par Latvijas brīvības cīņām un sava novada un tā cilvēku izzināšanā, iekļaujoties pilsoniskās audzināšanas nostādnēs. Jau vairāk nekā 10 gadu audzināšanas darbam mūsu skolā ir savs moto: cienīt sevi, izzināt savu dzimtu, novadu, nest gara gaismu savai valstij. Gara gaisma nāk līdz ar grāmatām, zināšanām, – uzsver Edīte Zaube.
Autore: ASTRA ZAGORSKA