Sēdēt Tētim uz pleciem un no milža augstuma vērot putnu pilnos kokus un daudzos pakalnus, kuriem mēs soļojam pāri. Un justies pilnīgā drošībā – ne miņas no bailēm, ka varētu nokrist.
Sagaidot Tēva dienas pēcpusdienu, iestādes galerijā tapa fotoizstāde „Es un mani stiprinieki – tētis, vectētiņš, brālis". Katrs bērns ir lepns par savu atnesto fotogrāfiju un visiem stāsta par savu ģimeni.
14. septembra pēcpusdiena mūs sagaidīja ar saulīti, jo iestādes pagalmā pulcējās mazie ķipari ar saviem pašiem labākajiem, stiprākajiem tētiem, vectētiņiem, brāļiem – stipriniekiem. Šogad tēvi rādīja savas prasmes dažādās aktivitātēs, kas vairāk varbūt bija māmiņu darbs – mizoja kartupeļus, ievilka segu pārvalkā, pina bizes. Bija arī īpašās tēvu aktivitātes – naglu sišana, skrūvju skrūvēšana, atslēgu piemeklēšana attiecīgai slēdzenei, un īpašu jautrību sagādāja malkas zāģēšana ar sen aizmirstiem zāģiem – „fuksīti" un zāģi – divroci. Bija arī jautras un atraktīvas aktivitātes – balonu pumpēšana, bumbiņu mešana cepurēs, dambretes spēlēšana ar knipjiem un, protams, fotografēšanās fotosalonā.
Visur valdīja prieks, azarts, jautrība. Bērni pasākuma noslēgumā dāvināja saviem tēviem īpašu kaklasaiti – vienīgo, oriģinālo, bērnu rokām gatavoto. Un, protams, neiztika bez kopbildes – kopā mēs varam paveikt daudz.
Paldies visam iestādes kolektīvam par pasākuma sagatavošanu un noorganizēšanu. Īpašs paldies mūzikas skolotājām Inai un Guntai, Madonas kultūras nama skaņu operatoram Aināram Vecozolam par apskaņošanas aparatūru.
Mēs esam laimīgi, jo mums ir ģimene – es, māmiņa un īpaši, ja ir stiprais plecs „tētis" blakus. Un vārdā „tētis" pateikts viss.
29.09.2017.