Lazdonas pamatskola bija to 132 skolu vidū, kas saņēma prestižo starptautisko Zaļo karogu. Vēl 69 skolas ieguva Latvijas ekoskolas sertifikātu.
Piedalījāmies ekoskolu apbalvošanas pasākumā, kas notika 12. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Lazdonas pamatskolu pārstāvēja arī 7. klases skolnieces Luīze Barkāne un Mairita Čerpinska.
Tradicionāli apbalvošanas pasākums noritēja divās daļās. Pirmajā daļā izglītības iestādes saņēma apbalvojumus un varēja iepazīties ar ekoskolu labās prakses piemēriem. Ekoskolu jubilejas gadā 22 skolas Zaļo karogu saņēma pirmo reizi, savukārt divas skolas saņēma Zaļo karogu jau četrpadsmito gadu pēc kārtas.
Lazdonas pamatskolai šajā gadā tika piešķirts jau devītais Zaļais karogs. Ekoskolu apbalvojumus skolām piešķir uz gadu, tāpēc to iegūšanai skolēniem ik gadu ir aktīvi jādarbojas vides izglītības programmā, jāiesaistās apkārtējās vides pārvaldībā, kā arī jācenšas šajā praksē iesaistīt apkārtējo sabiedrību.
Skolas uzrunāja IZM un Vides izglītības fonda pārstāvji, savukārt par pasākuma gaisotni rūpējās atraktīvais pasākuma vadītājs Mārtiņš Kozlovskis jeb Kozmens.
Atmiņā paliks arī gājiens "Izmetam pārāk daudz" ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību tam, cik daudz pārtikas Latvijā nonāk atkritumos un ko katrs var darīt, lai šo atkritumu skaits mazinātos.
Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kurš Latvijā darbojas jau četrpadsmit gadu. Ekoskolu programmā valstī šobrīd darbojas vairāk nekā 200 izglītības iestādes (no pirmsskolām līdz pat augstskolām), bet visā pasaulē programmā ir iesaistītas vairāk nekā 49 000 skolas. Lēmumu par skolu apbalvošanu pieņēmusi Ekoskolu programmas Nacionālā žūrija, kuras sastāvā ir VARAM,
IZM un citu valsts institūciju, kā arī sabiedrisko vides aizsardzības un izglītības organizāciju pārstāvji.
20.09.2017.