Arī pie mums, Madonā, ir kundze, kas pelnījusi šo titulu. Tā ir Vija Judina. Vija oficiāli skaitās politiski represēto Madonas nodaļas koordinatore. Protams, bezalgas pienākums, bet mūsu Vija nenogurusi vāc kopā represētos, viņu bērnus un nu jau arī mazbērnus un daudzus gadus organizē tālākas un tuvākas ekskursijas.
Esam pabijuši četros maršrutos pa Igauniju un tās salām, Palangā un Kuršu kāpās, Austrumprūsijā, Somijā un šovasar Slovākijā. Esam līduši alās, kāpuši kalnos un braukuši ar plostiem. Tiem, kam spēki vājāki, tiek rīkotas vienas dienas ekskursijas tepat pa Latviju. Kad uznāk drūmas domas, atceramies vasarās piedzīvoto un redzēto, aplūkojam fotokartiņas un atkal ar prieku varam vadīt dienas un gaidīt nākamo vasaru un jaunus ceļojumus. Nāk rudens, un teātros sākas jaunās sezonas izrādes. Un Vijai atkal rokas pilnas darba, jāorganizē teātru apmeklējumi. Viegli ir uzrakstīt, bet cik laika un spēka tas prasa no mūsu Vijas! Jāorganizē dalībnieki, jāsavāc no katra naudiņa, jāmeklē biļetes un transports un visas citas lietas, bet mūsu Vijai uz pleciem jau trīsceturtdaļgadsimta.
Vija neaizmirst arī cienījamos gados esošos represētos. Personīgi apmeklē un sveic jubilejās un svētkos. Vientuļniekus apmeklē arī ikdienā un palīdz. Esam Vijai no sirds pateicīgi par to darbu, ko viņa dara daudzu līdzcilvēku dzīvespriekam un daudziem arī vecuma depresijas mazināšanā. Vija noteikti ir pelnījusi „Latvijas lepnuma" nosaukumu.
Ar cieņu – INĀRA VIĻĶE