Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Siltuma ražošanai piesaista investoru

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 19.09.2017.

Burtu lielums

Jaunajā apkures sezonā daļa iedzīvotāju Lubānas novadā piedzīvos pārmaiņas. Siltumu, kā ierasti, nodrošinās ne tikai pašvaldības uzņēmums – SIA „Lubānas KP", bet vienā Aiviekstes pusē pirmo reizi šo pakalpojumu no Ozolu ielas katlumājas sniegs SIA „Granulu Mobilais Siltums".

Kā skaidroja Lubānas novada domes priekšsēdētājs Tālis Salenieks, lai sakārtotu Ozolu ielas katlumāju, bija nepieciešamas lielas investīcijas.
Siltumražošanas iekārta bija nolietojusies, turklāt tika pieņemts lēmums centralizētajai siltumapgādes sistēmai pieslēgt arī māju Ozolu ielā 14. Lai palielinātu katlumājas jaudu un uzstādītu jaunus apkures katlus, pašvaldība, ņemot vērā pozitīvo pieredzi dažos citos novados, nolēma piesaistīt privātu investoru.
– Vienu katlumāju sakārtojām paši, bet otrai vasarā tika uzrakstīts investīciju projekts. Tas raisīja interesi vairākos uzņēmējos, kuri bija gatavi ieguldīt savus līdzekļus, lai uzsāktu siltuma ražošanu un piegādi klientiem no katlumājas Ozolu ielā. Vispirms mēs painteresējāmies un uzrunājām tās pašvaldības, kurām šai ziņā ir līdzīga pieredze. Viena no tām ir Ērgļu novada pašvaldība, kur apkuri nodrošina SIA „Granulu Mobilais Siltums". Atsauksmes bija visnotaļ pozitīvas, katrā ziņā problēmu ar siltuma nodrošināšanu neesot. Un arī mēs nolēmām pamēģināt un spert soli šai virzienā, piesaistot privāto investoru. Viens no argumentiem bija arī iespēja tos līdzekļus, kas pašvaldībai būtu jāiegulda Ozolu ielas katlumājas sakārtošanā, novirzīt citām aktualitātēm, – situāciju raksturoja Tālis Salenieks.
Tika veikts iepirkums, kurā piedalījās divi pretendenti. Zemāko cenu piedāvāja SIA „Granulu Mobilais Siltums", kas apņēmās pārdot siltumu par 49,50 EUR/MWh. Tas ir nedaudz pat lētāk nekā SIA „Lubānas KP", kas siltumu klientiem piegādā par 50,50 EUR/MWh. Tika noslēgts līgums. Iepirkums likuma noteiktajā termiņā netika apstrīdēts, līdz ar to process var sākties un SIA „Granulu Mobilais Siltums" – veikt darbus, lai nomainītu nolietojušās siltumražošanas iekārtas un uzsāktu siltuma ražošanu.
Vaicāts, vai līdz jaunajai apkures sezonai katlumājā Ozolu ielā paspēs veikt visus nepieciešamos darbus un lubāniešiem dzīvokļos nebūs jāsalst, pašvaldības vadītājs atzina, ka cerot uz uzsāktā procesa veiksmīgu norisi.
– Ir arī rezerves variants, kad ar vienu katlu, kas netiks demontēts, apkuri kādu laiku pie nelieliem mīnus grādiem būs iespējams nodrošināt. Ņemot vērā, ka pēdējos gados Latvijā tādu īstu ziemu nav bijis, ceram, ka lielas problēmas nebūs jāpiedzīvo, – piebilda Tālis Salenieks.
Jāpiebilst, ka pagājušajā nedēļā Lubānā notika tikšanās, kurā iedzīvotāji tika iepazīstināti ar gaidāmajām pārmaiņām jaunajā apkures sezonā.

20.09.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px