Jaunais mācību gads ar svētku un ikdienas laiku ir iesācies arī Madonas pirmsskolas izglītības iestādē „Priedīte".
Vienu no trim pilsētas bērnudārziem jaunajā mācību gadā apmeklē 234 bērni, iestādē izveidotas desmit grupas. „Priedītē" darbojas saliedēts pedagogu kolektīvs iestādes direktores Gitas Lancmanes vadībā.
Septembris ir svētku mēnesis, tā notikumu virsotne ir 1. septembris – Zinību diena – un arī Tēva diena, ko Latvijā svinam septembra otrajā svētdienā.
PII „Priedīte" Tēva diena ritēja 13. septembra pēcpusdienā. Katrā grupā bija noorganizētas radošās darbnīcas, kurās tika gatavoti skaņu instrumenti. Pamatā – grabulīši ritma izsišanai bērnu ikdienas norisēm. Instrumentu pildījumam varēja izmantot smiltis, sīkus akmentiņus, nelielus makaronus, rīsus un zirņus. Pēc piedalīšanās darbnīcās bērnudārza lielajā zālē notika koncerts, kur ģimenēm uzstājās bērni, sākot no otrās jaunākās grupiņas. Dziesmas, rotaļas, dzejolīši mazuļu interpretācijā pieskārās ikviena tēva sirdij. Telpa bija piepildīta un emocionāli uzlādēta. Bija dota iespēja nofotografēties pie īpaši izgatavota foto rāmja, ko, suminot tēvus, izmantoja daudzas ģimenes.
Tā kā pirmsskolas izglītības iestāde „Priedīte" ir izstrādājusi projektu „Pilnveido sevi un esi laimīgs kopā ar savējiem", guvusi tam novada pašvaldības atbalstu, oktobrī projekta ietvaros ģimenes tiks aicinātas uz sarunu ar īpašiem lektoriem. Vecāku redzesloka paplašināšanai 10. oktobrī bērnudārzā viesosies Iveta Gargurne, lai dalītos pārdomās par tēmu „Vecvecāku loma ģimenē un tikumiskā vērtību pārnese". 20. oktobrī dārziņā viesosies priesteris Andrejs Mediņš, kas dalīsies pārdomās par tēmu „Tēva gars un nozīmība ģimenē". Novembra sākumā ar audzēkņu vecākiem tiksies psihoterapeite Gunta Andžāne, lai runātu par tēmu „Savstarpējā komunikācija un ģimenes kopīgo vērtību apzināšanās".
Viena no projekta komponentēm bija arī vasaras nometne bijušajiem audzēkņiem un septiņus, astoņus gadus veciem interesentiem.
– Nometne „Pirmklasīgais pirmklasnieks" notika trešo gadu, tajā divdesmit bērni iepazina mūsu pilsētu, – informēja aktivitātes skolotāja Sandra Pulkstene. – Katru gadu nometnes tēma mainās – iepriekš akcents tika likts uz izglītojošo iestāžu iepazīšanu, šogad izzinājām Madonas sporta piedāvājumu klāstu. Apmeklējām halli, katram bērnam bija iespēja rāpties pa klinšu sienu, izbaudīt piedāvājumu Smeceres silā. Nedēļu ilgajā nometnē bērni nūjoja, apmeklējām Pierīgas izklaides parku „Avārijas brigāde", gatavojām veselīgus našķus, un noslēgumā nometnes dalībnieki sportoja kopā ar saviem vecākiem.
Ierunājoties par to, cik svarīga bērnu attīstībā ir kustība, skolotāja minēja, ka viņas vadītā sagatavošanas grupiņa 22. septembrī piedalīsies arī Olimpiskajā dienā un dosies vingrot kopā ar skolas bērniem uz Madonas sporta halli. – Olimpiskās dienas ietvaros notiks arī maratonskrējiens (300 m), kurā gatavojas piedalīties arī „Priedītes" sagatavošanas grupas audzēkņi. Trenējoties pārbaudījumam, pildām vingrinājumus, lai varam izturēt skrējienu, – pastāstīja Sandra Pulkstene. – Bez tam jaunajā mācību gadā sagatavošanas grupas „Mārīte" bērni nūjo. Vēlamies audzēkņus skolai sagatavot gan intelektuāli, gan fiziski. Ik piektdienu, izvēloties kādu no pilsētas objektiem, līdz tam aizejam nūjojot. Tas jau ir izmēģināts divas piektdienas, inventārs dārziņam ir, un bērniem aktivitāte patīk. Lai nākamie pirmklasnieki norūdītos un uz skolu aizietu fiziski stipri, viņiem ir nepieciešama sportiska izkustēšanās. Piemēram, 15. septembrī nūjojām līdz bibliotēkai, Dzejas dienu ietvaros apskatījām tur izveidotās izstādes un tad nūjojot atkal devāmies atpakaļceļā uz dārziņu.
19.09.2017.