Šajās dienās aprit 100 dienu, kopš 3. jūnijā notika pašvaldību vēlēšanas. Viedokli, vai šajā laikā ir iezīmējušās tendences jaunievēlētajiem novada domes deputātiem strādāt kā vienotai komandai, lūdzu izteikt Madonas novada domes deputātu Artūru Čačku, ievēlētu no „Politiskās partijas Izaugsme", un uzņēmējdarbības, teritoriālās un vides jautājumu komitejas priekšsēdētāju, domes deputātu Rihardu Saulīti, ievēlētu no Zaļo un Zemnieku savienības.
Vēl nav izveidojusies
– Pagaidām to ir grūti pateikt, galīgs spriedums par to vēl nav izveidojies, bet ir skaidrs, ka tagad Madonas novada domē ir sava koalīcija, kas, manuprāt, pat īsti nemaz nemēģina runāt ar pārējiem deputātiem, kuri atrodas nosacītajā opozīcijā, – uzsver Artūrs Čačka. – Nezinu, kādēļ pēc šīm vēlēšanām tā ir izveidojies – vai ar mums, „opozīcijā esošajiem", vienkārši negrib runāt vai baidās no mums. Katrā ziņā deputātu vidū vienota komanda vismaz pagaidām nav izveidojusies, tā varbūt ir deviņiem koalīcijas deputātiem, bet par visiem to noteikti teikt nevar. Viņiem esot arī parakstīts koalīcijas līgums, tas nozīmē, ka deviņas balsis būs vienmēr plus vēl viena – Andra Saknes – balss „saldajā", līdz ar to koalīcijas deputāti var diktēt savu dienaskārtību, ko viņi arī mēģina darīt.
Netiek uzspiests
– Personīgi es pieņemu ikvienu Madonas novada domē ievēlēto deputātu. Es varu sarunāties ar katru, turklāt laba sadarbība man ir izveidojusies arī ar vairākiem deputātiem, kuri nepārstāv mūsu koalīciju. Šai ziņā problēmas es nesaskatu, bet, protams, sasprindzinājums, kas izveidojās pašā sākumā sakarā ar domes vadības maiņu, tā īsti vēl nav nosēdies, – atzīmē Rihards Saulītis. – Nupat par šo jautājumu diskutēju ar vienu no deputātiem. Vienojāmies, ka deputātiem neatkarīgi no tā, kurus esam ievēlējuši amatos, ir jādara savs darbs un jādod iespēja strādāt arī jaunievēlētajai vadībai. Attiecībā uz deputātu darbu, tai skaitā arī komitejās, neviens netiek ierobežots – katrs var paust viedokli, tāpat arī balsot atbilstoši savai pārliecībai. Arī mums, kuri domē tika ievēlēti no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta, obligātais balsojums netiek uzspiests. Turklāt jāņem vērā, ka domē pārsvarā tiek izskatīti saimnieciska rakstura jautājumi.
Mēs, deputāti, kuri kandidējām Zaļo un Zemnieku savienības sarakstā, regulāri tiekamies un svarīgākos jautājumus izdiskutējam. Tieši tā mēs, starp citu, darījām arī iepriekšējā sasaukumā. Bet tas mums neliedza un neliedz arī tagad balsot pēc savas sirdsapziņas.
08.09.2017.