Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Par stereotipu laušanu

Inese Elsiņa

Autors • 07.09.2017.

Burtu lielums

Pie viņa vienmēr var dabūt gardāko kafiju (es dzēru latte!). Viņš tikko – 3. septembrī – piedalījās Retro velobraucienā, turklāt ar sutanu! Kas viņš ir? Protams, priesteris Rihards Rasnacis, kas pēc kalpojuma Madonā un Ērgļos nu jau vairākus gadus Evaņģēliju sludina Siguldā. Tiem, kas netiek vaļā no stereotipiem par garīdzniekiem, Rihards Rasnacis ir labs piemērs priestera stājai un brīvībai. Mūsdienīgai pieejai dzīvot.

Bet, ieviešot braucienu velomīļiem, kuri grib izbaudīt riteņbraucēju svētku atmosfēru un nevēlas visus spēkus izlikt sacensībās, organizatori 27. Vienības velobrauciena dalībnieku skaitu būtiski paplašināja. Retro veloprojekta ietvaros riteņotāji maršrutā tika aicināti piedalīties retro tērpos ar šosejas, ceļa un sākotnējiem MTB velosipēdiem, kas ražoti pirms 1995. gada. Stilam ir nozīme! Interesanti, ka brauciena ideja radās, iedvesmojoties no senās riteņbraukšanas vēstures un tradīcijām gan Latvijā, gan pasaulē. Nākamgad apritēs apaļi 200 gadi, kopš vācu barons Kar­ls fon Dreis­s 1818. ga­dā pa­ten­tē­ja pirmo velosipēdam līdzīgo iz­gud­ro­ju­mu. Šodien velosipēds kļuvis par ērtāko pārvietošanās līdzekli miljoniem cilvēku visā pasaulē. Arī Rīgā, Madonā un Siguldā.
Imants Ziedonis savulaik teica, ka „Ceļš – tas ir stils. Ko mēs ieraugām, kā ieraugām, kāpēc pie tā apstājamies vai tam paejam garām. Izvēles un atlases darbs". Šonedēļ kopā pulcēsies svētceļojuma Madona-Aglona dalībnieki, lai paustu pārdomas par piedzīvoto septiņu dienu garajā ceļā pie Aglonas Dievmātes, atziņas arī par līdzjūtīgas dzīves dzīvošanu. Šo ceļu 40 dažāda vecuma pārstāvji augusta dienās mēroja kājām no Madonas līdz Aglonas bazilikai. Īpaši izstrādātais maršruts pārsteidza ar Latvijas dabas dāsnumu, garīgo piepildījumu un siržu vienotību. Pārsteidza garāmbraucēju un sastapto cilvēku atvērtības pakāpe: meitenes, uzņemot svētceļniekus pagalmā, dejoja priekšnesumu mākslas vingrošanā ar lenti: lokanība, veiklība, grācija un skaistums bija galvenās šī pusdienas pārtraukuma komponentes. Kāds cits svētceļniekus aicināja pie onkoloģiski slimā gultas, ar asarām acīs lūdzot priestera svētību un aizlūgumu par sirdzēju. Atnākšana un aiziešana, paisums un bēgums, skaistais un necilais (piemēram, zagļi Stabulniekos) pārbaudīja un rūdīja svētceļnieku sirdis.
Šai nedēļā, kas iezīmējās ar atgriešanos skolas solos un intensīva darba ritma atsākšanos, ikvienam jānovēl mīt savus un sava transportlīdzekļa pedāļus ar jaunu degsmi, jaunu uzticēšanos un radošu jaunatklāsmi!

08.09.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px