Vasara strauji tuvojas beigām, un līdz jaunā mācību gada sākumam palikušas vien nedaudzas dienas. Par to, ka 1. septembris pavisam tuvu, liecina arī rosība Liezēres pamatskolā. Gan tehniskie darbinieki, gan pedagogi, kuri atgriezušies no atvaļinājuma, steidz paveikt iecerētos darbus, lai skolēniem būtu patīkami mācīties un uzturēties izglītības iestādes telpās un tās apkārtnē.
„Šābrīža skaitļi liecina, ka šogad mācības Liezēres pamatskolā uzsāks 120 bērni. 75 no viņiem mācīsies skolā, bet 45 audzēkņi – pirmsskolas grupās. Taču šis skaits līdz 1. septembrim noteikti mainīsies, jo ne visi vecāki paguvuši pieteikt bērnus mācībām pie mums, tai skaitā arī topošos pirmklasniekus," stāsta Liezēres pamatskolas direktore Jolanta Stepiņa. „Līdz pat jaunā mācību gada sākumam aktīvi turpināsim uzņemt bērnus, kuru vecāki būs izlēmuši savas atvases skolot mūsu skolā. Šobrīd apsekojam un noskaidrojam, vai uz mūsu pagastu nav pārcēlušās jaunas ģimenes, kurās ir bērni, un piedāvājam viņiem mācīties šeit."
Liezēres pamatskolas pedagogi saviem audzēkņiem piedāvā plašas iespējas iesaistīties dažādos interešu izglītības pulciņos. Ikviens skolēns var atrast savām spējām un interesēm atbilstošas nodarbes – sportot, spēlēt teātri, dziedāt, dejot, kļūt par mazpulku dalībnieku vai apmeklēt tekstildarbu pulciņu.
Iepriekšējā mācību gadā un arī skolēnu brīvdienās turpinājās veiksmīgi iesāktā sadarbība ar biedrību „Ozols un zīle", kas piedāvāja bērniem un jauniešiem dažādas radošās un sportiskās aktivitātes, piemēram, vasaras nometni. Tās ietvaros tika rīkoti izbraucieni un pasākumi, kuros bija iespējams iepazīt gan apkārtējo vidi, gan cilvēkus un viņu dzīvesstāstus, profesijas. Pateicības vārdi par padomiem, kā radoši izmantot brīvo laiku, no pedagogu un skolēnu puses noteikti pienākas arī pagasta jaunatnes lietu speciālistei Laurai Smudzei. Skolas direktore Jolanta Stepiņa uzsver, ka noteikti tiks turpināta arī sadarbība ar Ilzi Jansiņu (smilšu terapija) un Regīnu Paegli (Montesori nodarbības).
Viņa atklāj, ka, iespējams, nākotnē Liezēres pamatskola pārtaps par ekoskolu. „Šogad mēģināsim apjaust, ko nozīmē būt ekoskolai, apzinot citas šāda veida skolas, lai izpētītu un izprastu, kā tās darbojas, kādi ir ekoskolu darbības principi. Centīsimies saprast, kā redzam savu skolu šajā jomā. Protams, runāšu ar kolēģiem, vaicāšu viņu viedokli. Ja mēs izlemsim kļūt par ekoskolu, tas papildus prasīs daudz darba ar dokumentiem, bet šobrīd mums jau tā netrūkst papīra darbu. Nākamgad skola tiks akreditēta, tāpēc ļoti atbildīgi un nopietni gatavojamies šai akreditācijai," skaidro direktore. Viņa vēl piebilst, ka bērnu ārpusstundu nodarbību un pulciņu pašreizējā piedāvājumā šogad nekas nemainīsies. „Grūti tagad pateikt, vai nāks klāt vēl arī kaut kas jauns pie jau esošajām ārpusstundu aktivitātēm, taču viss līdz šim pieejamais saglabāsies. Tai skaitā – arī dambretes pulciņš. Bērniem tas ļoti patīk, interesē, viņiem ir augsti sasniegumi sacensībās. Pašlaik meklējam jaunu skolotāju, kas būtu gatavs turpināt Elmāra Krampes iesākto – mācīt bērniem dambreti," par skolas gatavošanos jaunajam mācību gadam īsumā pastāsta Jolanta Stepiņa.
Šā gada pavasarī pēc godprātīgā darbā aizvadītiem gadiem pelnītā atpūtā devās direktores vietnieks saimnieciskajā darbā Indulis Akots, un tagad šos pienākumus uzsācis veikt jauns darbinieks – Artis Brauers. Jau pirmajās dienās ar lielu aizrautību viņš ķēries pie savu darba uzdevumu pildīšanas, un jāsaka, ka Arta darba lauks ir visai plašs: viņam jāveic saimnieciskās darbības plānošana un sīkie remontdarbi ne tikai skolā un tās teritorijā, bet arī bijušajā bērnudārzā, kas kopš 2009. gada pievienots skolai, un bērnu un jauniešu ārpusģimenes aprūpes un atbalsta centrā „Ozoli".
Aicināts uz sarunu par to, kā iejuties savā amatā, Artis atklāj: „Manos darba pienākumos ietilpst apsekot ēkas, lai redzētu, kas jāsalabo, vai vajadzīgs veikt remontdarbus. Pēc tam jāizvērtē, vai nepieciešamos labojumus iespējams veikt paša spēkiem vai tomēr jālūdz palīdzība pagasta pārvaldei. Nupat kā tika nomainīta skolas ventilācijas sistēma. Es pats to paveikt nevarēju, tāpēc tika noalgota speciāla firma, kas visu izdarīja."
Jaunajam mācību gadam skola saposta, atkarībā no pieejamajiem naudas līdzekļiem, pielaboti daži sīkumi, veikts neliels kosmētiskais remonts, atsvaidzinot kāpņu un grīdu krāsojumu.
Kā uzsver skolas saimnieks: „Šovasar skolas iekštelpas lielas pārvērtības nepiedzīvoja, jo pavasarī izremontējām skolas muzeju. Nākamgad remontēsim zēnu mājturības kabinetu. Īstenībā šo telpu bijām cerējuši izremontēt šogad, taču stipri iekavējās ambulances remonts, vēlāk darbi apstājās pavisam, tāpēc ieceri par zēnu mājturības kabineta remontu atlikām uz nākamo gadu.
Tāpat nākamajā vasarā tiks siltināta pirmsskolas izglītības grupu ēka. Pašlaik skolā tiek novērstas arī dažādas nepilnības, piemēram, uzstādīts jauns zibensnovedējs un pārmūrēti skursteņi. Līdz 1. septembrim vēl jāpaspēj pielabot kādu sīku nepilnību meiteņu tualetē, kur no sienas birst nost apmetums. Ceru, ka paspēšu to izdarīt.
Savukārt pirmsskolas ēkā līdz jaunā mācību gada sākumam jāpaspēj izkrāsot kādas grupiņas telpas. Gultiņas esmu jau noēvelējis, lai tām nebūtu skabargu. Pašlaik notiek aktīva rosība ne tikai iekštelpās, bet arī visas apkārtnes uzlabošanā. Bērnudārza teritorijā savestas rotaļu mājiņas un gumijas paklāji, kā arī daudzas kustību aktivitātēm paredzētas lietas. Kad tiks paplašināts skolas bērnu atpūtas laukums, to visu uzstādīs šeit," par tuvākiem un tālākiem plāniem Liezēres pamatskolas teritorijas labiekārtošanā pastāsta Artis.
Kā jau katru vasaru, atbalstu skolas sagatavošanā jaunajam mācību gadam sniedza arī paši skolēni un bezdarbnieki, rūpējoties par tās apkārtnes sakopšanu, savukārt pagasta pārvalde ne tikai skolas audzēkņiem, bet arī pieaugušajiem sarūpējusi kādu patīkamu pārsteigumu, par kuru informēsim mazliet vēlāk, kad darbi būs pilnībā pabeigti.
25.08.2017.