Varakļānu veselības aprūpes centra liftā bojāgājušā zēna lietā sāksies pratināšana, informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde.
Šobrīd ir saņemtas nepieciešamās ekspertīzes un tiks uzklausīti personu paskaidrojumi, pret kurām ir sākts kriminālprocess, proti, lifta ražotāji, uzstādītāji un būvinspekcijas pārstāvji, skaidroja policijā.
Iepriekš ziņojām, ka ieilgusī izmeklēšana skaidrojama ar gaidīšanu uz būvniecības ekspertīzi. Šī iemesla dēļ arī lifts skaitījās kā lietiskais pierādījums, tādēļ tā turpmāka izmantošana vai pārbūve līdz šā gada sākumam bija aizliegta. Šā gada sākumā SIA „Varakļānu veselības aprūpes centrs" izsludināja iepirkuma konkursu, lai beidzot varētu veikt lifta pārbūvi. Lifta pārbūvi plānots veikt, nomainot pacēlāju, kas atbilstu esošajai lifta šahtai. Varakļānu novada pašvaldība tika rīkojusi iepirkuma konkursu, kurā arī noskaidrots uzvarētājs. Darbus plānots pabeigt četros mēnešos pēc līguma noslēgšanas ar lifta būvētājiem.
Jau informējām, ka 2015. gada 10. augustā vecāki ar 1,8 gadus vecu zēnu Varakļānu veselības aprūpes centrā apciemoja vecmāmiņu. Dodoties prom no apmeklējuma, zēns piegājis pie lifta un attaisījis vaļā lifta durvis. Kamēr gaidījis mammu, zēns ieskrējis liftā, kurā nebija nolaistas drošības žalūzijas. Liftā starp kabīni un sienu bija sprauga. Zēns tajā iekrita un nokrita no trešā stāva, gūstot politraumas. Naktī uz 11. augustu zēns Rēzeknes slimnīcā nomira.
Materiālu sagatavoja
LAURA KOVTUNA
11.08.2017.