Ar Cesvaines komandas triumfu noslēdzies kārtējais Madonas pilsētas domes rīkotais „Ziemassvētku kauss", kas šogad uz principiālām cīņām basketbola laukumos pulcēja desmit komandu no visa rajona.
Apakšgrupu cīņas risinājās Madonas pilsētas 2. vidusskolā, kur savā starpā spēkiem mērojās komandas „Cesvaine", MBJSS A, „Lubāna", MBJSS 91/92 un MBJSS 93 komanda, bet otras grupas spēles norisinājās Kusas pamatskolas sporta zālē, kur spēlēja Ozolu, Barkavas, Kusas, Ērgļu un Aiviekstes basketbolisti.
Pēc saspringtajām un interesantajām spēlēm apakšgrupu turnīrā uz „Final Four" kvalificējās katras grupas divas spēcīgākās (A – „Cesvaine", MBJSS A; B – „Aiviekste", „Ozoli") komandas, kuras tad savā starpā izspēlēja ceļazīmi uz finālu un spēli par 3. vietu.
Finālam kā pirmie kvalificējās Cesvaines basketbolisti, kas ļoti sīvā un aizraujošā spēlē ar 31 : 28 pārspēja Ozolu basketbolistus. Viņu piemēram sekoja MBJSS A, kas bez lieka stresa pārspēja „Aivieksti". Tas nozīmēja, ka finālā savā starpā cīnīsies divas A grupas komandas, kamēr B grupas spēcīgākajiem atliks samierināties ar trešo un ceturto vietu.
Vispirms spēlē par 3. vietu savā starpā tikās B grupas spēcīgākās vienības – „Ozoli" un „Aiviekste". Pateicoties veiksmīgāk aizvadītai mača galotnei, triumfēja otrie (38 : 33), tādējādi izcīnot trešo vietu un atstājot „Ozolus" bešā. Finālā diemžēl iztika bez lielas intrigas, un cesvainieši izcīnīja salīdzinoši vieglu uzvaru, finālā ar 39 : 26 apspēlējot MBJSS A.
Par slam-dunk konkursa uzvarētāju kļuva Aiviekstes pārstāvis Edgars Točs), kas sešu cilvēku konkurencē ar saviem efektīvajiem bumbas triecieniem grozā no augšas spēja izpelnīties lielāko žūrijas vērtējumu. 1.-3. vietas ieguvēji savā īpašumā ieguva uzvarētāju kausus un jaunas bumbas.
Autors: EDGARS BĒRZIŅŠ