Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Pagasta pārvaldes vadītājs mainīsies arī Vestienā

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 25.07.2017.

Pagasta pārvaldes vadītājs mainīsies arī Vestienā
Burtu lielums

Rīt, 27. jūlijā, notiks kārtējā Madonas novada pašvaldības domes sēde. Tajā tiek plānots izskatīt ap 80 jautājumu, tai skaitā tiks lemts par Vestienas pagasta pārvaldes vadītāja atbrīvošanu no amata, kā arī par pretendentu pieteikšanos uz Bērzaunes un Vestienas pagasta pārvaldes vadītāju amatiem.

Tas, ka pārvaldes vadītājs mainīsies Bērzaunē, kļuva zināms jau 16. jūnijā, kad Bērzaunes pagasta pārvaldes vadītājs Ivars Miķelsons tika ievēlēts par Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieku uzņēmējdarbības atbalsta, tūrisma attīstības un komunālās saimniecības jautājumos. Turpretī rītdienas sēdē paredzētā Vestienas pagasta pārvaldes vadītāja atbrīvošana no amata ir zināms pārsteigums: vismaz pirms pašvaldību vēlēšanām par šādu notikumu pavērsienu nekas nebija zināms, pirmās runas par to, ka Vestienas pagasta pārvaldes vadītājs Artūrs Vīle-Bērziņš uzrakstījis atlūgumu, parādījās pirms kādas nedēļas vai divām.
Vakar sazinājos ar Vestienas pagasta pārvaldes vadītāju Artūru Vīli-Bērziņu un jautāju, vai šāds lēmums pieņemts, rūpīgi izsverot visus „par"' un „pret", vai varbūt tomēr ir arī kādi zemūdens akmeņi.
Vestienas pagasta pārvaldes vadītājs „Staram" vispirms apstiprināja, ka patiešām ir demisionējis un darba attiecības ar Madonas novada pašvaldību tiks pārtrauktas ar 1. augustu. Artūrs Vīle-Bērziņš šajā amatā tika apstiprināts 2009. gada 16. jūlijā, kad pēc administratīvi teritoriālās reformas pabeigšanas jaunizveidoto novadu domju ievēlēšanas darbu izbeidza pagastu padomes un tika izveidota jauna izpildvaras institūcija – pagastu pārvaldes.
– Lēmumu aiziet no Vestienas pagasta pārvaldes vadītāja amata esmu pieņēmis diezgan pārdomāti. Pa šiem astoņiem gadiem daudz kas ir sakrājies, nedaudz klibo arī veselība, līdz ar to ir jāuztaisa neliels pārtraukums. It īpaši sāpīgs un saspringts ir bijis pēdējais pusgads, un esmu tuvu tādam kā izdegšanas sindromam, tas arī rosināja aiziet no pagasta vadības. Pagasta pārvaldes vadītāja amatā vajadzīgs nedaudz jaunāks cilvēks. Katrā ziņā mans lēmums nav politisks, to vairāk noteica personīgi iemesli, – atklāja Artūrs Vīle-Bērziņš.
Uz jautājumu, kādi ir bijuši šie astoņi gadi, vai, atstājot pagasta pārvaldes vadītāja amatu, kopumā ir padarīta darba sajūta, viņš atbildēja, ka vērtējums ir divējāds.
– Ir gan padarīti darbi, gan ieceres, kuras vēl ir jāīsteno. Ļoti daudz ir iesāktu darbu, tai skaitā divi lieli projekti, kas sadarbībā ar Madonas novada pašvaldības speciālistiem nu būs jāīsteno jaunajam pārvaldes vadītajam – gan attiecībā uz apkuri, gan citām aktualitātēm. Bet darbs pašvaldībā jau vienmēr ir saistīts ar jauniem izaicinājumiem, –
piebilda Artūrs Vīle-Bērziņš.
Vaicāts par nākotnes plāniem, viņš uzsvēra, ka par to pagaidām nedomājot – vispirms jāievelk elpa, jāsaved kārtībā veselība un tikai pēc tam lems, kādai darbības sfērai pievērsties.

26.07.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px