Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

“Nemīl” ne tikai uzņēmējus

Redakcija

Autors • 13.07.2017.

Burtu lielums

Kad pirms vēlēšanām aptaujāju deputātu kandidātu sarakstu veidotājus, Vidzemes partijas saraksta līderis Andris Dombrovskis atzina, ka tauta uzņēmējus „nemīl", tāpēc uz pārāk lielu pārstāvniecību nākamajā Madonas novada domē necerot un arī viena vai divas deputātu vietas tiks uztvertas kā pietiekami labs rezultāts.

Bet izrādās, ka ne tikai tauta „nemīl" uzņēmējus. Vai gan citādi Andris Dombrovskis nebūtu ievēlēts uzņēmējdarbības, teritoriālo un vides jautājumu komitejā? Līdz šim kaislības pēc vēlēšanām vairāk vai mazāk noplaka uzreiz pēc domes vadības ievēlēšanas, kad koalīcijas deputāti, saprotams, balsoja par savu kandidātu, bet komitejās visiem deputātiem tomēr deva iespēju darboties tajās komitejās, kur katrs vēlējās, un uzskatīja, ka tieši savā lauciņā, jomā, kur vislabāk orientējas, arī spēs visveiksmīgāk darboties kā deputāts un dot lielāku pienesumu novada attīstībai.
Neslēpšu, ka man pašai vēl ne tik senā pagātnē, kad Madonas pilsētu plosīja kaislības un daudz tika diskutēts par ieceri būvēt koģenerācijas staciju, pret Andri Dombrovski bija visai rezervēta attieksme. Māca lielas šaubas, kas tādā gadījumā būs lielākie ieguvēji –
koģenerācijas projekta īstenotāji vai Madonas pilsētas iedzīvotāji. Vairāk sliecos domāt, ka mēs, iedzīvotāji, tie nebūsim.
Bet pirms vēlēšanām iepazīstoties ar publiski pieejamo informāciju par SIA „Baltic Block", kur Andris Dombrovskis ir komercdirektors, veiktajām iedzīvotāju ienākuma nodokļa un sociālās apdrošināšanas iemaksām, secināju, ka Andris Dombrovskis ir uzņēmējs, kas nodrošina vienas no vislabāk apmaksātajām darbavietām novadā. Visu cieņu šādiem uzņēmējiem!
Taču vēlētāji „nemīl" ne tikai uzņēmējus. Izrādās – arī sievietes! Vēl nekad tik maz daiļā dzimuma pārstāvju nav bijis ievēlēts domē. Pēc vairāku ievēlēto pagastu pārvaldes vadītāju deputāta mandāta nolikšanas to skaits ir palielinājies līdz trijām. Turpretī pēc 2009. gada vēlēšanām tās bija sešas, savukārt pēc 2013. gada vēlēšanām – piecas.
Svētdien apritēs tieši mēnesis, kopš jaunievēlētie Madonas novada domes deputāti sanāca uz pirmo sēdi. Jaunie laiki Madonā ir sākušies ne tikai ar iepriekšējās vadības nomaiņu, bet arī ar šoku politiski represētājiem. Ieceri būvēt āra kafejnīcu pie Šķeltā akmens citādi nosaukt nemaz nevar. Tā vietā, lai noraidītu iepriekšējā sasaukuma deputātu it kā konceptuāli atbalstīto ieceri, tika izsludināta aptauja.
Varam tikai nojaust vai minēt, kam pateicoties, uzņēmējs atsauca savu iesniegumu. Galvenais, veselais saprāts ir ņēmis virsroku un šis jautājums noņemts no dienaskārtības. Cerams, ka jaunievēlētajiem deputātiem tā būs laba mācībā turpmāk neapspriest tādus jautājumus, kas sabiedrībā izsauc lielu rezonansi, neuzaicinot uz domes sēdi cilvēkus, kurus tas skar vistiešāk un sāpīgāk. Kā šajā gadījumā – politiski represētos…

14.07.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px