Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Jaunas televīzijas gaidās

Redakcija

Autors • 09.01.2008.

Burtu lielums

Šonedēļ Madonas rajona padomes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters tikās ar SIA "Valmieras TV" valdes priekšsēdētāju Ingemāru Vekteri, lai pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar Vidzemes TV translēšanu Madonas rajona teritorijā.

„Stars" jau pagājušā gada nogalē informēja, ka Madonas rajona padome pieņēmusi lēmumu atbalstīt SIA „Valmieras" TV vēlmi uzstādīt raidītāju un sākt retranslāciju, kā arī izveidot Madonā TV studiju, kuras darbam tiktu piesaistīti vietējie speciālisti.

To, ka jautājums par savu televīziju vietējiem iedzīvotājiem ir aktuāls, pierādīja arī decembrī notikusī Madonas pilsētas iedzīvotāju sanāksme, kurā šis jautājums atkal tika aktualizēts, vienlaikus paužot neapmierinātību arī par to, ka Madonai nav sava radio. Andrejs Ceļapīters pēc tikšanās ar televīzijas vadību pastāstīja, ka Vidzemes TV rajona teritorijā savu apraidi varētu uzsākt jau februārī. Šobrīd ir atlicis paveikt vairākas tehniskas lietas, kā, piemēram, raidītāja uzstādīšanu „Lattelecom" tornī „Buliņos" (Cesvaines torņa izmaksas esot nesamērīgi augstas, un tā apraides kvalitāte neapmierinoša), televīzijas studijas izveidi Madonā (tā varētu atrasties rajona padomes ēkā) un tehnisko iekārtu un aparatūras papildināšanu. Paralēli tam tiek strādāts pie cilvēku, kas spētu strādāt televīzijā un gatavot, montēt sižetus, meklēšanas.

– Sarunā ar televīzijas pārstāvjiem izkristalizējās doma, ka laika gaitā mūsu televīzijas vienība varētu Vidzemes TV gatavot sižetus ne vien par mūsu rajonu, bet arī Gulbeni un Alūksni, kur Vidzemes TV netiek translēta.

Sarunā arī noskaidrojās, ka Vidzemes TV plāno Madonā tehniski izveidot iespēju raidīt autonomi, kā rezultātā mūsu skatītāji varēs vērot tos raidījumus, kas ir veidoti lokāli Madonas rajonam, jo ne visas vietējās ziņas interesēs pārējo Vidzemi. Protams, 24 stundu formātu vienīgi ar savām ziņām un raidījumiem mēs aizpildīt nevarēsim, un tas arī nav nepieciešams, – pastāstīja Andrejs Ceļapīters.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 10.01.2008.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px