Sestdien, 5. janvārī, "Stara" 5. lappusē rakstā "Negrib zaudēt latgalisko identitāti" ieviesusies kļūda tā ietvaros publicētajā Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas atbildes vēstulē Varakļānu novada neformālās atbalsta grupas vēstulei. Ministrija norāda – projekts paredz izveidot Varakļānu novadu, apvienojoties Varakļānu pilsētai, Varakļānu un Murmastienes pagastam, un Viļānu novadu, apvienojoties Dekšāres, Sokolku, Viļānu pagastam un Viļānu pilsētai.
Varakļānu pilsētas domes priekšsēdētājs Māris Justs saka: – Loģiski būtu, ja Dekšāre pievienotos Varakļānu novadam. Likumprojektā gan ir paredzēts, ka Dekšāres pagasts ietilpst Viļānu novadā. Taču Dekšāres pagasta padomes deputāti ir lēmuši par pievienošanos Rēzeknes novadam, nevis Viļānu vai Varakļānu.
Varakļānu pilsētas dome lēmumu par novada veidošanu pieņēma pagājušā gada decembrī. Ir padomāts arī par to, kā tiks izlietota mērķdotācija infrastruktūrai 200 000 latu apmērā. Likums nosaka, ka līdzekļi jāizlieto 2 gadu laikā. Mēs šo naudu droši vien izlietosim īsākā laika periodā, jo infrastruktūras objektu attīstībai līdzekļi ir nepieciešami, piemēram, kultūras nama jumta un skatuves remontam, domes ēkas fasādes renovācijai utt.
Pēdējo gadu lielākais infrastruktūras attīstības projekts ir bijis Varakļānu vidusskolas sporta zāles būvniecība. Zāle ir uzbūvēta, bet esam vēl palikuši parādā būvniekiem. Tā kā Varakļāniem ir piešķirtas valsts investīcijas 100 000 latu apmērā, norēķināties ar būvniekiem varēsim jau gada sākumā.
Sākotnēji mūsu sporta zāles celtniecība tika balstīta uz nelielām valsts mērķdotācijām: 2006. gadā – projektēšanai, 2007. gadā – būvniecības darbiem. Tāpēc domes deputātiem bija jāizšķiras, ko darīt, – vai nu gaidīt nākamās investīcijas, vai ņemt aizdevumu. Jebkurā jomā neko nevar iegūt neriskējot. Mūsu risks ir attaisnojies.
Autore: ASTRA ZAGORSKA