Varakļānu novada pašvaldības domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē par domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēja Māri Justu, kas šos pienākumus veica arī iepriekšējos četrus gadus un pirms administratīvi teritoriālās reformas daudzus gadus veiksmīgi vadīja Varakļānu pilsētas domi.
Domes sēde līdz priekšsēdētāja ievēlēšanai notika Varakļānu novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājas Aijas Ščuckas vadībā, kas apsveica no trim sarakstiem 3. jūnija pašvaldību vēlēšanās ievēlētos Varakļānu novada domes deputātus un novēlēja, lai darbs veiktos un deputāti strādātu novada attīstībai.
Viņa informēja „Staru", ka domes priekšsēdētāja amatam tika izvirzīts viens kandidāts – Māris Justs no apvienības „Vienoti novadam" (saraksts vēlēšanās ieguva sešas deputātu vietas no deviņām). Balsošana notika atklāti ar personalizētām balsošanas zīmēm.
Ņemot vērā balsu skaitīšanas rezultātus, ar astoņām balsīm „par" (Dina Inķēna, Janīna Grudule, Jānis Erels, Gunārs Puntužs, Māris Justs, Anita Saleniece, Austris Kokars, Nauris Lazda), „pret" – nav un vienu – „atturoties" (Modra Vilkauša), Varakļānu novada domes vadība tika uzticēta līdzšinējam domes priekšsēdētājam Mārim Justam.
Domes sēdes turpinājumā, ko jau vadīja priekšsēdētāja amatā atkārtoti ievēlētais Māris Justs, notika arī Varakļānu novada domes priekšsēdētāja vietnieka vēlēšanas. Arī šim amatam tika izvirzīts viens kandidāts – Gunārs Puntužs no apvienības „Vienoti novadam".
Par Varakļānu novada domes priekšsēdētāja vietnieku ar septiņām balsīm „par" (Dina Inķēna, Jānis Erels, Gunārs Puntužs, Modra Vilkauša, Māris Justs, Anita Saleniece, Nauris Lazda), „pret" – nav un diviem – „atturoties" (Austris Kokars, Janīna Grudule) tika ievēlēts Gunārs Puntužs.
– Pirmajā sēdē izskatījām arī jautājumu par pastāvīgo komiteju izveidošanu. Katrs deputāts darbosies vienā komitejā. Tāpat kā līdz šim, mums būs divas komitejas – finanšu un attīstības komiteja piecu locekļu sastāvā, kuru atbilstoši likumdošanai vadīs domes priekšsēdētājs, kā arī sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komiteja četru locekļu sastāvā. Šajā sasaukumā ir mainījies domes priekšsēdētāja vietnieks, šis pienākums uzticēts Gunāram Puntužam, deputātam no mūsu apvienības „Vienoti novadam", Varakļānu vidusskolas saimnieciskās daļas vadītajam. Viņš ir ilggadējs deputāts, kas savulaik Varakļānu pilsētas domē ir jau veicis priekšsēdētāja vietnieka pienākumus, – uzsvēra Māris Justs.
Jāpiebilst, ka domes priekšsēdētāja vietnieka amats Varakļānu novadā nav algots, izņemot pašvaldības nolikumā paredzētos gadījumus, kad viņš aizvieto domes priekšsēdētāju un veic citus pienākumus.
Savukārt vaicāts par vairāku deputātu atturēšanos balsojumā, Māris Justs skaidroja, ka deputātiem tika dota iespēja brīvi paust savu gribu, vēlēšanu zīmē atzīmējot, kā balso, „par", „pret" vai „atturas".
Raksturojot tuvākās ieceres, pašvaldības vadītājs atzīmēja, ka tiks turpināti iesāktie darbi, kā, piemēram, infrastruktūras un ceļu sakārtošana ar uzņēmumu atbalstu. Vēl viena aktualitāte ir iecerētā katlumājas pārbūve. Līdz jūlija vidum ir jāsagatavo pieteikumi, tāpat jāorganizē iepirkumi un jāpievērš uzmanība citām aktualitātēm.
Bet kā ir ar novietotajiem akmeņiem, par kuru izvietošanu transporta kustības ierobežošanai iedzīvotāju domas, „Tautas Panorāmai" viesojoties Varakļānos, dalījās?
– Pēc „Tautas Panorāmas" sižeta tos pret puķu podiem nomainījām jau nākamajā nedēļā. No malas jau vienmēr var labāk pamanīt, kas ainavā īsti neiederas, – piebilda Māris Justs.
28.06.2017.