Pagājušajā otrdienā, 20. jūnijā, uz pirmo sēdi sanāca deviņi jaunā Cesvaines novada pašvaldības domes sasaukuma deputāti.
Pirmo sēdi līdz domes priekšsēdētāja ievēlēšanai vadīja Cesvaines novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Sarmīte Lukša, kas paziņoja 3. jūnija vēlēšanu rezultātus, saskaņā ar tiem domē ir ievēlēti: Vilnis Špats, Didzis Baunis, Vēsma Nora, Līga Ozola, Dzintars Bušs (visi no vēlētāju apvienības „Savam novadam" saraksta), Juris Rozenbergs, Ilga Rumpe (abi no vēlētāju apvienības „Novada saimnieks" saraksta), Imants Spridzāns un Kārlis Edvards Bandenieks (abi no vēlētāju apvienības „Jaunais Vilnis" saraksta).
Uz amatu divas kandidatūras
Tālākā sēdes darba kārtība jau paredzēja Cesvaines novada domes priekšsēdētāja ievēlēšanu, vispirms izvirzot kandidatūras šim amatam, bet pēc tam par tām balsojot ar personalizētām vēlēšanu zīmēm.
Kā pirmais kandidātu domes priekšsēdētāja amatam izvirzīja Juris Rozenbergs.
– Cesvaines novada ļaudis ir izdarījuši savu izvēli, ievēlot mūs par novada domes deputātiem. Mūsu pienākums no sava vidus izvēlēt priekšsēdētāju. Godīgi sakot, katram no mums, esot ievēlētam šajā amatā un nākot uz sēdi, bija jāapzinās, ka varam tikt ievēlēti par priekšsēdētāju, taču vienlaikus jāapzinās, ka šis darbs nav viegls. Tas nenozīmē atnākt, paspriedelēt un pacelt roku, gluži otrādi – tas ir smags ikdienas darbs. Smags gan visiem deputātiem, gan domes priekšsēdētājam. Darbojoties iepriekšējos domes sasaukumos un zinot to, kā strādāja gan deputāti, gan līdzšinējais domes priekšsēdētājs, varu ar pārliecību teikt, ka šis ir grūts un reizē arī nepateicīgs darbs. Vilnis Špats šo darbu ir veicis pēc sirdsapziņas. Nenoliedzu, ir bijušas kļūdas, taču savu darbu viņš ir pildījis tā, kā tas pienākas, tādēļ es viņu izvirzu uz domes priekšsēdētāja amatu, – kolēģus uzrunāja Juris Rozenbergs.
Kārlis Edvards Bandenieks apvienības „Jaunais Vilnis" vārdā savukārt uz domes priekšsēdētāja amatu izvirzīja Imanta Spridzāna kandidatūru.
Abi pretendenti piekrita kandidēt uz priekšsēdētāja amatu. Tiesa, balsojumā ar vēlēšanu zīmēm neiztika bez pārpratuma. Vēlēšanu zīmēs atzīme obligāti ir jāizdara pret visiem kandidātiem. Paužot atbalstu, vienam no kandidātiem tiek ievilkts plusiņš, bet pārējie jāsvītro. Apvienības „Jaunais Vilnis" deputāti bija ievilkuši tikai plusiņu, otru kandidātu nesvītrojot, līdz ar to šīs vēlēšanu zīmes tika atzītas par nederīgām un abiem deputātiem izsniegtas jaunas. Imants Spridzāns jokojot minēja, ka nav vēlējies nevienu svītrot.
Vairākums atbalsta Vilni Špatu
Kā jau iepriekš varēja prognozēt, ar samērā drošu balsu vairākumu par Cesvaines novada domes priekšsēdētāju tika ievēlēts Vilnis Špats, par viņu nobalsoja septiņi deputāti (visi vēlētāju apvienības „Savam novadam" un „Novada saimnieks" deputāti) no deviņiem. Pret Vilni Špatu, atbalstot šajā amatā Imantu Spridzānu, bija Kārlis Edvards Bandenieks un Imants Spridzāns.
Vilnis Špats pēc balsojuma pateicās par darbu novada vēlēšanu komisijai, kā arī pārējiem domes sasaukuma deputātiem – gan tiem, kas par viņu balsojuši, gan tiem, kas nevēlējušies svītrot.
– Strādāsim visi kopā – vienotā komandā. Tas nekas, ka mums ir atšķirīgi viedokļi par dažādiem jautājumiem. Tā ir bijis arī iepriekš, taču vienmēr esam spējuši rast risinājumu. Šajā sasaukumā ir pieci deputāti, kuriem līdz šim nav bijis pieredzes domes darbā. Uzreiz varu teikt, ka darba visiem būs pietiekami. Jāizvērtē jau līdz šim izvirzītās prioritātes, jāstrādā ar investīciju projektiem, kā arī jāizvirza jauni veicamie darbi, – sacīja Vilnis Špats.
Pirmajā sēdē arī izskanēja daži jauno deputātu priekšlikumi attiecībā uz domes darbu. Tā, piemēram, Imants Spridzāns aicināja pārcelt domes sēžu laiku uz vakaru, kas ļautu tiem deputātiem, kuri darbojas pašvaldības struktūrās, nekavēt savus tiešos darba pienākumus, un arī pārējiem deputātiem nebūtu jākavē savs darbs. Vilnis Špats atzina, ka šo priekšlikumu var izvērtēt, un minēja, ka Cesvainē jau savulaik ir bijusi šāda prakse, taču jāņem vērā, ka, pārceļot sēžu norisi pēc oficiālā darba laika beigām, pašvaldības darbiniekiem, kas tajās piedalās, var nākties maksāt par virsstundām.
Ievēlē vietniekus un komiteju locekļus
To, ka ķeršanās pie darbiem netiek atlikta, apliecināja fakts, ka jau pēc trim stundām tika sasaukta domes ārkārtas sēde, kurā tika lemts par diviem domes priekšsēdētāja vietniekiem un domes komiteju un komisiju sastāvu.
Domes ārkārtas sēdē vienbalsīgi par domes priekšsēdētāja vietniekiem tika ievēlēta Vēsma Nora un Juris Rozenbergs. Pirms ārkārtas sēdes deputāti bija arī apsvēruši kandidatūras darbam pastāvīgajās domes komitejās – finanšu; sociālo, kultūras un izglītības jautājumu; kā arī attīstības. Finanšu komitejā, kurā jāstrādā ne mazāk kā pusei ievēlēto deputātu, darbosies: Vilnis Špats (komitejas priekšsēdētājs), Vēsma Nora, Juris Rozenbergs, Kārlis Edvards Bandenieks, Didzis Baunis, Dzintars Bušs. Sociālo, kultūras un izglītības jautājumu komitejā (tās sastāvā var būt ne vairāk kā puse deputātu) strādās: Dzintars Bušs (komitejas priekšsēdētājs), Didzis Baunis, Imants Spridzāns un Juris Rozenbergs. Arī attīstības komitejā strādās četri no deviņiem ievēlētajiem deputātiem: Līga Ozola (komitejas priekšsēdētāja), Ilga Rumpe, Vēsma Nora un Kārlis Edvards Bandenieks.
Domes ārkārtas sēdē tika apstiprināts arī komisiju sastāvs. Komisijas darījumiem ar lauksaimniecības zemi sastāvā ir: Matīss Vasks (priekšsēdētājs), Irēna Leimane, Rūta Putniņa, Jānis Vanags un Raivis Truhanovs. Dzīvojamo māju privatizācijas komisijā darbosies: Jānis Vanags, Irēna Leimane, Edvīns Kalējs, Sarmīte Melle un Iveta Saulīte.
Administratīvās komisijas sastāvs: Ilze Auziņa, Viktors Leimanis, Līga Ozola un Dzintars Bušs. Iepirkumu komisijā: Uģis Fjodorovs, Iveta Raimo, Velta Trofimova, Līga Ozola un Daiga Matroze. Savukārt komisijā interešu izglītības programmu izvērtēšanai un mērķdotāciju sadalei strādās: Skaidrīte Aveniņa, Kārlis Edvards Bandenieks, Uģis Fjodorovs, Iveta Āboliņa un Rudīte Adamkoviča.
27.06.2017.