Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Sekot sēdēm attālināti

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 20.06.2017.

Burtu lielums

Dažas pašvaldības, kā, piemēram, Tukumā, aicinot jaunievēlētos deputātus uz pirmo sēdi, nodrošināja tās tiešraidi internetā, lai domes vadības vēlēšanām attālināti varētu sekot arī iedzīvotāji. Viedokli par šādu praksi lūdzu izteikt Madonas novada pašvaldības izpilddirektoru Āri Vilšķērstu un Lubānas novada domes priekšsēdētāju Tāli Salenieku.

Tehniski var atrisināt

– Daļējs risinājums tam, lai domes sēdes norisei tiešraidē varētu sekot arī attālināti, mums jau ir. Ir uzstādīta kamera, domes sēdes tiek filmētas, un caur serveri datorā tie, kam ir piekļuves parole, arī 16. jūnijā varēja sekot, kā tiek vēlēta Madonas novada domes vadība, – atzīmēja Āris Vilšķērsts. – Droši vien pie tā, lai nodrošinātu iespēju katram interesentam internetā sekot vismaz to domes sēžu norisei, kurās izskatāmie jautājumi sabiedrībā ir raisījuši lielu interesi vai pat ažiotāžu, ir jāpiestrādā. Līdz šim uz to nebijām koncentrējušies, bet, protams, tehniski mūsdienās to iespējams atrisināt un sēžu translāciju tiešraidē nodrošināt arī internetā.

Sēdes ir atklātas


– Par to neesam domājuši, un pagaidām tiešraidi nevaram nodrošināt arī tehniski. Man jau liekas, ka ideja arī par domju sēžu audioierakstu nodrošināšanu, ko savulaik ieviesa tā laika ministrs Edmunds Sprūdžs, ir populistiska. Katrs, kam interesē, var nākt un piedalīties domes sēdē, it sevišķi tad, kad lēmumi jāpieņem par nozīmīgiem jautājumiem, un katrs var kļūt par aculiecinieku, kā tie tiek pieņemti un pamatoti. Nekādu noslēpumu no iedzīvotājiem jau mums nav. Gan domes, gan komiteju sēdes ir atklātas, – akcentē Tālis Salenieks. – Tad, kad sēdes netika ierakstītas, tajās bija dzīvība, deputāti aktīvi iesaistījās dažādu aktualitāšu apspriešanā. Turpretī tagad lielākais darbs noris komitejās, bet sēdēs vairāk jau notiek pats balsošanas process, līdz ar to atklāts ir jautājums, vai audioierakstus vispār vajadzēja ieviest. Protams, viedokļi atšķiras, bet es uzskatu, ka tam nav lielas jēgas, tāpat kā deputātu skaita samazināšanai tā saucamajās mazajās pašvaldībās. Tur, kur reāli darbojas pozīcija un opozīcija, audioierakstus droši vien ir interesanti klausīties, jo deputātiem tā ir iespēja, kad sevi var parādīt, un savā ziņā pat spēlēt teātri: cik nu es esmu labs un kā cīnos, aizstāvot sabiedrības intereses. Taču sēdēs vairs nav tās darba atmosfēras, kas bija līdz šāda jauninājuma ieviešanai, tās kļuvušas sausākas. Turklāt arī iedzīvotāju interese par domes sēžu audioierakstiem vismaz mūsu pašvaldībā ir neliela. Kā liecina statistika, tos skatās ļoti maz – līdz 10 cilvēku.

21.06.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px