28. decembrī Madonā jau trešo gadu notika uzņēmēju organizētā labdarības eglīte bērniem, kuri ir sociālā dienesta redzeslokā. Kā stāsta pasākuma galvenā koordinatore Nelda Janoviča, Madonas uzņēmēji ir pieraduši pie šīs Ziemassvētku tradīcijas un jau laikus interesējās par iespēju atbalstīt pasākumu.
Uz pasākumu tika aicināti 105 bērni no Madonas un 15 no kaimiņos esošā Lazdonas pagasta. Bērniem bija mājas uzdevums sagatavot kādu radošu darbiņu par sevi un savu ģimeni. Viņi bija atnesuši savus zīmējumus, stāstiņu par Ziemassvētku tradīcijām ģimenē – iešanu pēc eglītes, apdāvināšanu, ciemiņiem, mīlestības pilnām attiecībām ģimenē. Kāda ģimene bija sacerējusi dzejoļus. Savukārt, Veronika bija pagatavojusi mājas maketu un salīmējusi ģimenes fotogrāfijas. Viņa arī saņēma galveno balvu – pasākuma talismanu – rotaļlietu Vinnijs Pūks.
Šogad bērnus un viņu vecākus priecēja Čučumuižas rūķi ar saviem darbiem un nedarbiem. Gaisotne pasākumā bija kā pasaku valstībā. Dalībniekus savā varā rūķi paņēma un aizrāva ar skaistām dziesmām, balsīm, mūziku un rotaļām, kurās iesaistīja arī vecākus. Vairāku bērnu mamma Daiga izteicās, ka, ja nesāpētu kāja, pati ietu līdzi bērniem dejot un dziedāt. Tika sagaidīts dziedošs Salatēvs, kuram bērni skaitīja dzejolīšus un dziedāja dziesmas, lai saņemtu dāvanas.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 08.01.2008.
Autore: EGITA KUBLIŅA
AUTORES foto