Madonas pilsētas svētku ietvaros jau otro gadu visi tika laipni aicināti uz netradicionālo braucamrīku sacensībām "Ripo raiti" 4. jūnijā.
Madonas Saieta laukumā visus pasākuma dalībniekus, skatītājus un atbalstītājus sagaidīja Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas pūtēju orķestris "Vivo" Artūra Grandāna un Artura Kloppes pavadībā. Šogad sacensībām tika iesūtīti 11 pieteikumi, savukārt startēja 10 komandas no visa Madonas novada ar 41 dalībnieku. Jaunākajai dalībniecei bija divi gadi, kas pierāda to, ka pasākumā var piedalīties ikviens interesents, tikai ir jāsagatavo braucamrīks ar četriem riteņiem un manevrēšanas iespējām. Dalībniekus vērtēja žūrija: oriģinalitāti un braucamrīku vizuālo noformējumu – Danute Vēze, braucamrīku tehniskos risinājumus – Valdis Madernieks, savukārt braucamrīku distances veikšanas ātrumu – Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris.
Pēc pasākuma atklāšanas pūtēju orķestra pavadībā dalībnieki ar saviem braucamrīkiem devās svinīgā gājienā uz sacensību norises vietu – Skolas ielu. Pirmā uz starta komanda – "Ar auto uz svētkiem". Komandas sastāvā – Marta ar Latvijā ražoto, ceriņiem izpušķoto elektromašīnu ar nosaukumu "Marta", kurai pie pults bija Martas tētis. Komanda "Porukieši" par braucamrīku bija izvēlējusies bērnu ratus, kurus ratu pavēlniece Beāte Ozoliņa esot tapinājusi visu gadu. Individuālajā grupā sacensībās startēja komanda "Kultūras nama sliedes", kuru pārstāvēja Imants Spridzāns. Dalībnieks braucamrīka izgatavošanai piegāja no radošās puses un satapināja to no iepirkumu ratiem, dēļiem, riteņiem un striķa. "Kučuru dzirnavas" pārstāvēja komanda "Kāzas rullē". Šajā komandā par braucamrīku tika izvēlēta kariete, kurā sēdēja līgava, bet "kučiera" lomā iejutās līgavainis. Pasākuma apmeklētāji komandas "Kāzas rullē" brauciena laikā iejutās kāzu viesu lomā un dalībniekiem sauca "rūgts!", kas atmosfēru padarīja vēl nepiespiestāku un emocijām bagātāku.
Ievērojams skaits dalībnieku piedalījās arī no Madonas novada pagastiem, to iestādēm un pagastu pārvaldēm. Vestienas pagasta pārvalde sacensībās startēja komandā ar nosaukumu "Jankelīša paunu rati". Par braucamrīku vestēnieši izvēlējās ratus, kurus vilka divi "zirgi", savukārt ratos sēdēja pats Jankelītis. Lai ātrāk finišētu, vīri sacensībās palīgā aicināja varenu atbalsta komandu. Mētrienas pagasta komandu "Odzienas ezera velns" pārstāvēja velns ar paštaisītiem ratiem, kurus stūma divas aitiņas. Sacensību pusceļā velnam saplīsa roķene, bet, lai veiksmīgi finišētu, bez roķenes neiztikt, tāpēc velnam sacensības diemžēl nācās pārtraukt. Lielās ezeru zemes komanda "Liezēre" sacensībās piedalījās ar braucamrīku laivas formā, kura tika uzlikta uz dēļiem un riteņiem. Liezērieši atzina, ka no rīta viņi vēl nebija domājuši piedalīties sacensībās, bet pasākuma noslēgumā bija gandarīti par iegūtajām koka medaļām (4. vieta sacensībās). Ar krāšņi izrotātiem ratiem sacensībās piedalījās komanda "Ļaudona ripo un zied", kuriem klāt vēl bija piestiprināta tačka, kurā sēdēja pasažieris cālis. "Ļaudona ripo un zied" ratu sacensībās ieguva godpilno 2. vietu. Ar radošumu un oriģinalitāti dalībnieku vidū izcēlās komanda "Barkavas pagasta pārvalde", ratu sacensībās iegūstot bronzas medaļas. Pagājušajā gadā Barkavas pagasta pārstāvju braucamrīks pēc sacensībām esot saplīsis, tāpēc šogad par ratu riteņiem tika izvēlētas ratu saimnieces un saimnieka kājas, bet ratu "kučiera" lomā iejutās saimniekdēls. Ratu sacensības noslēdza Ošupes pagasts ar komandas nosaukumu "Rikšiem bērīt' es palaidu", kas par braucamrīku bija izvēlējies kvadriciklu, kam pie stūres sēdēja pats pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls. Kvadricikla piekabēs sēdēja un lustīgi dziedāja Ošupes pagasta pašdarbnieki – Degumnieku tautas nama bērnu teātris "Mazais Modelītis" un dāmu deju grupa "Orhidejas".
Komandas varēja cīnīties par trim galvenajām balvām. Par "Oriģinālāko vizuālo risinājumu" žūrija balvu piešķīra Ošupes pagasta komandai "Rikšiem bērīt' es palaidu". Sacensībās visiem dalībniekiem rati ripoja, izņemot vienu komandu ar visoriģinālāko tehnisko risinājumu, tāpēc balva par "Oriģinālāko tehnisko risinājumu" aizceļoja uz Barkavu. Savukārt ātrākās komandas titulu izcīnīja komanda no Vestienas pagasta "Jankelīša paunu rati", kas sacensībās finišēja 53 sekundēs.
Lielu paldies pasākuma noslēgumā dalībniekiem par uzdrīkstēšanos un drosmi, līdzjutējiem par aktīvu līdzjušanu, žūrijai par atbildīgo darbu un sacensību atraktīvajam vadītājam Mārim Gailumam teica pasākuma krustmāte, galvenā organizatore Aija Špure, bez kuras šis pasākums nebūtu iespējams. Īpašs paldies sponsoriem, kuri parūpējās par bagātīgo balvu klāstu sacensību dalībniekiem, – "Madonas karamelēm", personīgi Lindai, veikalam bērniem "Rakari", personīgi Indrai, kinoteātrim "Vidzeme", krodziņam "Bura", personīgi Ilgai, apgādam "Zvaigzne ABC" un personīgi Jānim Kļaviņam.
13.06.2017.