„Draugi ir kā zvaigznes – ne vienmēr tu tos redzi, bet zini, ka IR!"
Tā Mārcienas sākumskolas kolektīvs saka par saviem draugiem – kluba „Rotari" biedriem, kuri maija nogalē skolai sagādāja kārtējo neaizmirstamo pārsteigumu.
Jau trešo gadu Ķīpsalā tiek rīkots Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas labdarības pasākums „Daugava zem burām". Pateicoties mūsu draugiem – „rotariešiem", šogad mums bija iespēja tajā piedalīties.
Ķīpsalā, laivu piestātnē, mūs sagaidīja SPA „Mārcienas muiža" īpašniece Mairita Solima kopā ar kluba biedriem – Itu Zālīti (projekta idejas autore, īstenotāja), Inu Raščevsku, Rūdolfu Brēmani, Dainu Pečati, Līviju Lūsi. Bija arī sagādāts cienasts un konfektes. Kad bijām noklausījušies Valsts policijas pārstāvju drošības instrukcijas par uzvedību un drošību uz laivām, mūs sadalīja grupās uz četrām buru laivām. Tām ir skanīgi nosaukumi: „Rūta", „Hugo", „Sidnetta" un „Lība". Sekoja lielisks ceļojums pa Daugavu – izbaudījām vēju zem burām, vērojām kuģošanas satiksmi uz ūdens, iepazināmies ar jahtu vadīšanas prasmēm. Sasveicinājāmies ar citām buru laivām, burinieku „Lībava" un katamarāniem. Stundu ilgais brauciens paskrēja vēja spārniem, bet pārsteigumi ar to nebeidzās. Baudījām gardas pusdienas Ķīpsalas kafejnīcā, pēc tam devāmies uz Mežaparku, uz Rīgas Zooloģisko dārzu.
Atgriezušies no ekskursijas, skolēni zīmējumos izteica redzēto, rakstīja par prieku, ko guva, par savām emocijām. Lūk, dažas domas no skolēnu rakstītā: „Šis piedzīvojums man ilgi paliks atmiņā", „Tas bija labākais šajā mācību gadā", „Patika laipnais kapteinis, kurš atļāva uzvilkt buru un stūrēt", „Es izjutu vēju un spožo sauli gan debesīs, gan sirdī", „Es ticu, ka ir brīnumi, kas necerēti nāk…", „Prieks par laipno uzņemšanu", „Patika kuģot un šūpoties viļņos", „Ļoti garšoja pusdienas un Rūdolfa konfektes", „Jauki bija sēdēt jahtas priekšā un redzēt Rīgu un tiltus no malas", „Esmu ļoti priecīgs par ekskursiju, lai jums labi iet turpmāk!", „Jahta „Hugo" un tās kapteinis bija baigi labais", „Draugi, lai jūs vienmēr būtu mūsu draugi!", „Paldies, ka sagādājāt mums tādu foršu piedzīvojumu", „Paldies par kolosālajām emocijām", „Man patika zooloģiskajā dārzā", „Bez jūsu atbalsta mēs nevarētu aizbraukt tādā brīnišķīgā ekskursijā".
Visa skolas kolektīva vārdā sirsnīgs paldies klubam „Rotari" par šo jauko dienu!
Daugavas viļņos šūpojās, līdz ar citiem priecājās un skolēnu domas apkopoja
09.06.2017.