Alūksnes novada pašvaldība no 20. aprīļa līdz 2. oktobrim īsteno projektu „Virknes slēgums". Projekta mērķis ir izveidot Alūksnes novada jaunatnes lietu koordinācijas sistēmu.
26. maijā projekta ietvaros tika organizēts pieredzes apmaiņas brauciens uz Madonu, kurā Alūksnes novada jauniešu konsultatīvās padomes (JKP) dalībnieki un Madonas novada jauniešu domes (MNJD) dalībnieki dalījās līdzšinējā pieredzē, identificēja kopīgās un atšķirīgās iezīmes darbā ar jaunatni un noteica jauniešu līdzdalības iespējas novadu sabiedriskajā dzīvē, kā arī pārrunāja savstarpējas sadarbības iespējas. Pieredzes apmaiņas pasākums notika mājīgajās Madonas novada multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra „Kubs" telpās. Pasākumā piedalījās 24 dalībnieki. Alūksnes novada JKP pārstāvēja Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins, Alūksnes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka, JKP priekšsēdētāja aizvietotājs uz šo pieredzes apmaiņu Klāss Stāvausis, jauniešu koordinatore Jaunannas pagastā Elita Jansone, Alūksnes bērnu un jauniešu centra jaunatnes lietu speciāliste un pasākuma galvenā iniciatore, vadītāja Inga Grizāne, kā arī jaunieši, kuri ir ieinteresēti Alūksnes novada JKP darbā. Madonu pārstāvēja MNJD aktīvie jaunieši, Madonas novada multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra „Kubs" jaunatnes lietu speciāliste Indra Veipa, Madonas bērnu un jauniešu centra (BJC) direktore Gunita Kļaviņa un Madonas novada domes deputāts Kaspars Udrass. Kuplajam pasākuma dalībnieku skaitam pievienojās arī Bērzaunes biedrības „Bērnu un jauniešu apvienība „Rīts"" pārstāve Iluta Kārkliņa.
Kad ciemiņi bija apskatījuši un iepazinuši vietu, kur pulcējas MNJD jaunieši, pasākumu atklāja un ievadā visus dalībniekus uzrunāja Madonas BJC direktore Gunita Kļaviņa. Viņa viesus īsumā iepazīstināja ar Madonas novada pašvaldības jaunatnes lietu komisijas darbu, jauniešu līdzdalības iespējām novada sabiedriskajā dzīvē, brīvprātīgā darba iespējām un jauniešu organizācijām novadā. Par MNJD darbību, komandu un tās organizētajiem pasākumiem alūksniešus informēja MNJD vadītāja Luīze Sniedze. Savas prezentācijas noslēgumā Luīze atklāja, ka rudenī jauniešiem tiks piedāvāta iespēja pieteikties uz pasākumu organizēšanas apmācībām, kas ciemiņos raisīja zināmu interesi. Pasākumu papildināja Bērzaunes biedrības „Bērnu un jauniešu apvienība „Rīts"" pārstāve Iluta Kārkliņa ar iedvesmas stāstu par biedrības tapšanu un darbību šobrīd, kas iedvesmoja ne vienu vien klātesošo.
Turpinot pieredzes apmaiņu, Alūksnes BJC jaunatnes lietu speciāliste Inga Grizāne un JKP priekšsēdētāja aizvietotājs uz šo pieredzes apmaiņu Klāss Stāvausis sniedza ieskatu par Alūksnes novada JKP darbību, tās plusiem un trūkumiem, uzdevumiem un organizētajiem pasākumiem. Inga Grizāne aicināja visus iesaistīties diskusijā par jauniešu līdzdalību būtisku jautājumu izlemšanā un sabiedrībā svarīgu procesu ietekmēšanā. Dalībnieki tika aicināti sadalīties četrās darba grupās – divas grupas diskutēja par neformālās tikšanās veidiem ar politiķiem, savukārt pārējās divas diskutēja par tādiem neformāliem līdzdalības veidiem kā publiskās akcijas un kampaņas. Diskusijās radās lieliskas, radošas idejas, un dažas no tām pasākuma dalībnieki apsvēra pat ar laiku īstenot.
Pasākuma izskaņā dalībnieki dalījās ar iegūtajām atziņām, kā arī tika noslēgta vienošanās, ka, nākamreiz tiekoties, tiks rīkota zibakcija, ar kuras palīdzību varētu uzrunāt ne tikai Latvijas jauniešus, bet arī pieaugušos, kuriem ir vēlme būt aktīviem un iesaistīties jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanā.
7.06.2017