Ar lielu interesi lasu laikrakstu "Stars" un "Domes Vēstnesi" un gribu izteikt savu sašutumu un neapmierinātību, ka laikrakstā "Stars" 2007. gada 29. decembrī rakstā "Kā Madona dzīvos un attīstīsies līdz 2014. gadam?" izvilkumos no attīstības programmas plānotajām aktivitātēm plānotajos darbos nav minēts par represēto piemiņas Šķeltā akmens rekonstrukciju.
Domāju daudzus gadus par Madonas pilsētas centrā esošā nožēlojamā Šķeltā akmens veidojuma sakoptību, kur prasīties prasās pēc šīs vietas rekonstrukcijas atbilstīgi mūsdienu prasībām. Šai vietai jābūt paliekošai mūžīgā atmiņā bērnu bērniem.
No Madonas rajona 1949. gada 25. martā lopu vagonos necilvēcīgos apstākļos tika aizvestas uz Sibīriju 656 ģimenes ar 1912 bērniem, neskaitot tās ģimenes un cilvēkus, kurus aizveda 1941. gada 14. jūnijā uz mūžīgu palikšanu svešumā – nāvei nolemtus. Daudziem nebija lemts atgriezties dzimtenē. Lielākais daudzums aizvesti no Madonas dzelzceļa stacijas, tāpēc Šķeltā akmens vietai jābūt skaisti veidotai, ikdienā sakoptai, lai ikviens pievērstu uzmanību šai vietai ar cieņas apliecinājumu.
Es zinu, Madonas politiski represēto valdei Šķeltā akmens rekonstrukcijas darbiem naudas nav, tāpēc man un līdzīgi domājošiem ir cerība, ka Madonas pilsētas dome ieplānos līdzekļus Šķeltā akmens rekonstrukcijai. Būsim īsti patrioti par latviešu tautai pāri nodarīto uz mūžīgi mūžīgiem laikiem.
Autors: ĀRIJS SEKSTE
Madonā
OĻĢERTA SKUJAS foto