„Braku" muzejs un Ērgļu saieta nams 5. janvārī bija saposts, lai svinētu rakstnieka 145. dzimšanas dienu. Pēc iedibinātas tradīcijas rakstnieka simtgades 1963. gadā šajā dienā parasti tiek aizdegtas dzimumdienas svecītes eglītē kā muzejā „Brakos", tā arī Ērgļu kultūras namā, kur notiek plašāks literāri muzikāls uzvedums.
Šoreiz tā nosaukums bija – „Es dzīvošu caur to labu, ko tev esmu mācījis" (R. Blaumanis. „Indrāni".). Pie Blaumaņa vienmēr var atrast, ko mācīties sirdsgudrībā, pārdomāt dzīves jēgu un tās pilnvērtīgu piepildījumu. Par šīm un citām lietām skatītājiem atgādināja Valmieras teātra aktieris Aigars Vilims, kas bija lieliski iejuties Rūdolfa Blaumaņa lomā. Romantisku noskaņu Blaumaņa garā uzturēja Ērgļu deju kopa „Pastalnieki" (vada M. Taškāne) un folkloras kopa „Pulgosnieši" (A. Zariņš). Atceres pasākums noritēja sirsnīgi un silti, lai arī laukā sprēgāja sals.
Autore: ANNA KUZINA
„Braku" muzeja vadītāja
ILZES DAUGIALLO foto