Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Dziesma nozīmē prieku, brīvību, dvēseles izdziedāšanu…

LĪGA, koris "Mantojums"

Autors • 23.05.2017.

Burtu lielums

Dziesmas mīlestība, dziedātāju savstarpējās attiecības korī, kora tradīcijas un radošais gars, kas valda kolektīvā jau daudzus gadus, ir pamats kora sekmīgai darbībai. Dziesma liek izjust dzīvesprieku, smaidīt un mīlēt.

Madonas kultūras nama koris "Mantojums" 20. maijā pēc ielūguma ciemojās Līvānu novada Jersikā, lai piedalītos koncertā "Bij' man dziesmu trīs pūriņi", ko organizēja vietējais senioru koris "Jersika" ar savu enerģisko diriģenti Ritu Semeiko. Kaut koncerta sākums bija pulksten 16, "Mantojums" izbrauca ļoti, ļoti laicīgi, jo bija paredzēts mūs iepazīstināt ar interesantākajām, jaukākajām vietām Jersikā. Tā mums bija laba ekskursija, jo Jersikas pagastā mūsu kora dziedātāji bija pirmo reizi. Jersikā ieradās arī "Ziemeļblāzmas" koris "Rudens dziesma" no Rīgas. Mājinieki mūs sagaidīja pie katoļu baznīcas. Diriģente Rita nedaudz pastāstīja par baznīcas darbību, visi trīs kori dziedājām dziesmu "Skaistais kungs Jēzu" un "Pie Dieviņa gari galdi". Katrs no mums varēja aizdegt svecīti pie altāra.
Turpat netālu no baznīcas varējām pasmelt līdzpaņemtajos traukos ūdeni no Jersikas svētavota. Tad mūs aizveda līdz pārceltuvei pāri Daugavai. To pārbraucot, pēc trim minūtēm no Latgales mēs nokļuvām jau Zemgalē. Nu redz, cik "maza, maza mana Latvija".
Atgriežoties atpakaļ, mājinieki mūs dāsni pacienāja, un tad atkal turpinājām iepazīt Jersiku. Uzkāpām Jersikas pilskalnā, vēl bijām arī pareizticīgo baznīcā, kas slavena ar to, ka celta-montēta no metāla Odesas kuģu būves rūpnīcā, atvesta uz Daugavpili, pēc tam nogādāta šeit, Jersikā. Mums par to pastāstīja pareizticīgo mācītājs, un kopkoris ar dziesmām ieskandināja arī šo baznīcu.
Tad jau arī mums laiks doties uz kultūras namu, lai gatavotos koncertam. Tajā piedalījās trīs kori: Madonas senioru koris "Mantojums", senioru koris "Rudens dziesma" no Rīgas "Ziemeļblāzmas" un vietējais koris "Jersika". Ievziedu baltajā kupenu priekā izskanēja koncerta dziesmas. Pēc koncerta – neliela atpūta pie galdiņiem ar līdzpaņemto cienastu, un tad jau laiks mājup. Pa ceļam mūs vēl ieveda Līvānos – Muzeju nakts ietvaros apmeklējām Līvānu stikla un amatniecības muzeju. Turpat pie muzeja tie, kuri gribēja, varēja izmēģināt loka šaušanu.
Šī, 20. maija, diena korim bija gana piesātināta, bagāta, varbūt kādam arī nogurdinoša, bet tik un tā ar dziesmām mājās atgriezāmies noguruši, taču laimīgi un ļoti pateicīgi visiem "Jersikas" kora dziedātājiem un viņu diriģentei par bezgala mīļo viesmīlību. Paldies mēs sakām arī savai diriģentei Inārai un mūsu pacietīgajam autobusa šoferim Andim.
Lai it visiem, visiem labi klājas!

24.05.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px