Aizvadītajā nedēļā par Dzelzavā sasāpējušiem jautājumiem laikrakstu „Stars" informēja kāda zvanītāja – pašā ciema centrā, blakus kultūras namam, pirms kādiem trim gadiem nojaukts īpašums, taču būvgruži joprojām stāvot, tāpat bijušās Dzelzavas siltumnīcas aizaug ar latvāņiem un izskatās, ka pagasta pārvaldei šis jautājums nerūp. Arī sastapt vai sazvanīt pagasta pārvaldes vadītāju esot pagrūti. Gadījies, ka pat uz iepriekš sarunātu tikšanos pārvaldnieks nav ieradies un tobrīd arī neesot bijis sazvanāms.
Dzelzavas pagasta pārvaldes vadītājs Andrejs Jankovskis skaidroja: – Ir vairākas tādas nesakoptas vietas. Viena ir pie vecās fermas, kas pieder dāņiem, un ar viņiem veicam sarunas, lai īpašums tiktu sakopts. Tad ir grausts, ko liela firma noformējusi uz cilvēka, kuram nav ne naudas, ne iespēju, ne juridiskas teikšanas par šo uzņēmumu. Griezāmies būvvaldē, ir dots termiņš. Tāpat griezāmies pie Madonas novada pašvaldības kārtībniekiem. Viņi sastādīja protokolu un deva termiņu, lai šī vieta tiktu sakārtota. Nekā citādi mēs kā pagasta pārvalde šo jautājumu nevaram ietekmēt, jo tas ir privātīpašums. Diemžēl termiņš jau ir iztecējis. Šajā vietā pārdod ķieģeļus, tā kā strādā, tā kā ne. Juridiski nevar daudz piesieties, jo sakārtots ir ļoti viltīgi. Īpašnieks oficiāli ir cilvēks, kuram nav līdzekļu. Bet brīdinājums ir uzrakstīts, domāju, ka tiks piespriests sods – lai vismaz kaut ko domātu un sāktu darīt, lai īpašumu sakārtotu. Ir arī Aizpurvē atstāti grausti, kur nu tiešām, pirmkārt, tie bojā skatu, bet no drošības viedokļa – nekas nav norobežots, tur var iekļūt bērni. Cenšamies šo jautājumu risināt.
Tikmēr saistībā ar problēmām satikt vai sazināties ar Dzelzavas pagasta pārvaldes vadītāju Andrejs Jankovskis atbildēja: – Nevaru uzreiz iedomāties, kurš ar mani gribējis tikties, bet tas kādu iemeslu dēļ tā arī nav sanācis. Ļoti atvainojos šim cilvēkam, ka nav izdevies mani satikt sarunātajā laikā. Parasti es tomēr atzvanu, lai vienotos. Pirmdienās līdz pusdienas laikam un ceturtdienu pēcpusdienās esmu uz vietas pagasta pārvaldē. Tā kā šobrīd pārvācamies uz jaunām telpām, iespējams, tajās vēl nav uzlikta informācija par pieņemšanas laikiem, ko noteikti labosim. Pamatā man droši var zvanīt, ja uzreiz nevaru atbildēt, jo, piemēram, braucu pie stūres, nosūtu īsziņu vai atzvanu mazliet vēlāk.
24.05.2017.