Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Par Madonas slimnīcas valdes locekli ieceļ Andi Audži

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 22.05.2017.

Burtu lielums

Pagājušā gada nogalē Madonas novada pašvaldība izsludināja pieteikšanos uz vakanto SIA „Madonas slimnīca" valdes locekļa vietu.

Pieteikšanās termiņš pretendentiem bija līdz 20. janvārim, un divu mēnešu laikā pašvaldībai izdevās nokļūt līdz piemērota kandidāta izvēlei. Madonas novada pašvaldības domes 27. aprīļa sēdē ar vienbalsīgu lēmumu deputāti ieteica SIA „Madonas slimnīca" valdes locekļa amatā apstiprināt neirologu Andi Audži. Valdes locekļa amatā viņu iecēla 16. maijā ar SIA „Madonas slimnīca" ārkārtas dalībnieku sapulces lēmumu.
Jāatgādina, ka 2015. gadā valdes locekļa amatu atstāja bijušais slimnīcas vadītājs, domes deputāts Bruno Kokars, bet pērn oktobrī amatu atstāja arī Rita Antonoviča. Apstiprinātais kapitālsabiedrības valdes locekļu skaits bija trīs, taču līdz Anda Audžes iecelšanai valde darbojās divu cilvēku – SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētāja Arta Stubura un SIA „Madonas slimnīca" medicīniskās direktores Astrīdas Svilānes – sastāvā.

Jārisina saimnieciski un finansiāli jautājumi
Pašvaldības izpilddirektors Āris Vilšķērsts informēja, ka kopumā konkursam uz SIA „Madonas slimnīca" valdes locekļa amatu tika saņemti septiņi pieteikumi.
– Saskaņā ar pērn apstiprinātajiem pašvaldības noteikumiem „Par valdes un padomes locekļu amata kandidātu nominēšanu Madonas novada pašvaldības kapitālsabiedrībās" tika izveidota komisija SIA „Madonas slimnīca" valdes locekļa nominēšanai un izvirzīšanai (komisijā darbojas Āris Vilšķērsts, domes deputāts Bruno Kokars un pašvaldības finanšu nodaļas vadītāja Biruta Vindele. – Aut.). Tika sasauktas divas komisijas sēdes. Pirmajā sēdē tika izvērtēta pieteikumu atbilstība amata prasībām (formālie kritēriji – izglītība, darba pieredze, valodu zināšanas), lai atlasītu kandidātus, kuri tika aicināti uz interviju klātienē. Uz komisijas otro sēdi tika uzaicināti četri amata kandidāti. Komisijas uzdevums bija izvērtēt uz interviju aicinātos kandidātus, lai sniegtu priekšlikumu SIA „Madonas slimnīca" kapitāla daļu turētāja pārstāvim, domes priekšsēdētāja vietniekam Agrim Lungevičam par atbilstošāko pretendentu SIA „Madonas slimnīca" valdes locekļa amatam. Komisija vienojās sniegt priekšlikumu par Andi Audži kā piemērotāko pretendentu SIA „Madonas slimnīca" valdes locekļa amatam, – norādīja Āris Vilšķērsts.
Agris Lungevičs domes sēdē atzina, ka viņu apmierina komisijas veiktais darbs un arī ieteiktā kandidatūra.
– Manā skatījumā, slimnīcā noteikti nepieciešams papildinājums, un es to saskatu valdes locekļa, kas atbildīgs par saimnieciskajiem un finanšu jautājumiem, personā. Šobrīd valdē darbojas iestādes vadītājs un medicīniskais darbinieks, taču svarīgi stiprināt slimnīcas attīstību saimnieciskajā un finansiālajā jomā ar ilgtermiņa stratēģisku redzējumu. Tā ir ne mazāk nozīmīga, kā medicīniskā sadaļa. Manuprāt, komisijas piedāvātais kandidāts ar to varētu tikt galā, – uzsvēra Agris Lungevičs.
Domes priekšsēdētāja vietnieks piebilda, ka pašvaldība savam uzņēmumam atsevišķos gadījumos var palīdzēt ar papildu investīcijām, taču tiešā veidā uzņēmums no pašvaldības budžeta uzturēts netiek, un slimnīcai jāspēj pastāvēt un savu darbu nodrošināt patstāvīgi.

Atkarīgi no valsts politikas
Andis Audže, sniedzot savu redzējumu par tālāko darbu valdē un veselības aprūpes jomu kopumā, atzina, ka liela nozīme būs valsts politikai attiecībā uz medicīnas nozari.
– Raugoties uz perspektīvu, jāsaprot, ka lielākais finansētājs medicīnā joprojām ir valsts, un šobrīd grūti prognozēt, kādas būs pamatnostādnes pat tuvākajā gadā, pusgadā. Pašreizējā tendence liecina, ka krasi tiek iets reģionalizācijas virzienā, atbalstot reģionu slimnīcas. Madonas slimnīca atrodas posmā starp reģionāla un zemāka līmeņa slimnīcu, līdz ar to, ja vēlamies kā uzņēmums izdzīvot, mums gribot negribot jāraugās maksas medicīnas pakalpojumu virzienā. Tas nenozīmē, ka maksas pakalpojums jāievieš tajās pozīcijās, kurās pakalpojumu apmaksā valsts, taču, ja valsts kāda iemesla dēļ nevēlas finansēt pakalpojumu, jāizskata iespēja to sniegt par maksu. Citu darbības modeli es pat īsti nesaskatu, jo jau šobrīd uzņēmums dzīvo uz rezervēm, un katru gadu ir jāzīlē, cik liels finansējums būs pieejams. Šogad jau četri mēneši aizvadīti, taču vēl joprojām nav skaidrības, vai tiks apmaksāti visi slimnīcā sniegtie pakalpojumi. Tas gan nav nekas jauns, un šāda situācija ir bijusi, cik ilgi vien esmu darbojies medicīnas jomā, – sacīja Andis Audže.
Deputāts Andris Dombrovskis atzina, ka atbalsta izvēlēto kandidātu, uzsverot, ka viņam būs jābūt prasmīgam menedžerim un jāspēj apvienot ārsta praksi ar atbildīgo darbu slimnīcas valdē.


23.05.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px