LIEZĒRES pagastā Valsts neatkarības atjaunošanas 27. gadadienai veltītie svētki sākās jau 3. maijā ar kopīgu svinēšanu Ozolos, Jaunatnes ielā 3, uz kuru bija pulcējušies gan skolas, gan bērnudārza, gan centra „Ozoli", gan pensionāru klubiņa, gan jauniešu centra, gan pārējie Jaunatnes ielas 3 iemītnieki.
– Katrs ar savu pienesumu padarīja šo saulaino un skaisto dienu īpašāku – Zane Imša ar kokles skaņām un dziesmām, pagasta pārvaldnieks Viktors Abramovs ar svētku uzrunu, skolas dejotāji ar tautisku deju, bērnudārza kolektīvs ar latviešu gadskārtu ieražu izrādīšanu, jauniešu centrs ar vides noformējumu, bet visi kopā – ar Latvijas kontūras izstaigāšanu roku rokā, latviskiem cienastiem klāto Balto galdu, „Pie Dieviņa gari galdi" dziedāšanu, šūpošanos, cienāšanos, rotaļāšanos un kopābūšanu, – stāsta Liezēres pagasta jaunatnes lietu speciāliste Laura Smudze. – Svētkos pie mums bija ieradušies arī tālāki viesi – Erasmus pieredzes apmaiņas programmas pedagogi no Vācijas, Polijas, Spānijas, Turcijas un Grieķijas, kurus uz Liezēri bija atvedušas Meirānu Kalpaka pamatskolas skolotājas Lana Kunce un Ilze Stiprā. Viņi ne tikai baudīja kopīgo svinēšanu, bet arī apskatīja mūsu pagasta izglītības iestādes, smilšu terapijas kabinetu, jauniešu centru, paviesojās pensionāru klubiņā un apciemoja centru „Ozoli", kā arī piedalījās Regīnas Paegles vadītajā nodarbībā jaunajā Montesori kabinetā.
Savukārt 4. maijā svētku pasākumi noritēja Liezērē. Pavasara tirgus un tirgus zupa ikvienam tā apmeklētājam pie balti klāta galda bija rīta pusē, bet vēlāk kultūras namā uz svētku koncertu aicināja ansamblis „Lira" Ivetas Bērziņas vadībā un Oskara Gailīša muzicējošie un dziedošie bērni. Tāpat iedvesmu savam Baltajam galdam varēja smelties balto galdautu izstādē.
10.05.2017.