Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Kusā organizē jauniešu apmaiņas projektu

ILONA SĀRE, projekta kontaktpersona

Autors • 08.05.2017.

Kusā organizē jauniešu apmaiņas projektu
Burtu lielums

MC „1. stāvs" jauniešiem šogad ir radies jauns izaicinājums, jo pagājušā gada rudenī tika apstiprināts JSPA Erasmus+ jauniešu apmaiņas projekts „Switch to Explore" vai saīsināti – STEP (projekta Nr. 2016-3-LV02-KA105-001369).

Šī projekta ietvaros pie mums jūnijā nedēļu viesosies Bulgārijas jaunieši. Tie būs neformālas jauniešu grupas dalībnieki no Vasilija Levska vidusskolas Dulovā. MC „1. stāvs" ir šī projekta koordinators. Projekta līderis Edgars Kalniņš stāsta: – Projektā darbosies 12 Latvijas un 12 Bulgārijas jaunieši, kā arī viens pieaugušais un jauniešu līderis no katras valsts. Sākot no 21. janvāra, mūsu darba grupa regulāri tiekas katru otro sestdienu, lai gatavotos apmaiņas projekta realizācijai. Šādas tikšanās notiek arī partnerorganizācijā. Projekta mērķis ir attīstīt jauniešu iniciatīvas apziņu un komunikācijas prasmes, radot starpkultūras dialoga vidi ar ierobežotu pieeju viedierīcēm. Ir veikts pētījums, cik ilgi jaunieši laiku pavada savos „gadžetos", lietojot Facebook, WhatsApp, Twitter, Instagram utt. Ielādējot savā telefonā aplikāciju PhoneUsage, var noteikt kopējo screen time (ekrāna laiks, kas tiek izmantots) dienā. Līdz šim ilgākais laiks, kas pavadīts „gadžetā", ir 15 stundas 12 minūtes, bet īsākais laiks – 1 stunda 13 minūtes. Ļoti ceram, ka projekts palīdzēs jauniešiem aizdomāties, ka, lai gan telefons ir ļoti noderīga un mūsdienīga ierīce, tomēr tas ir arī viens no lielākajiem „laika zagļiem" un dzīvā komunikācija ir izcila vērtība.
Apmaiņas projekts tiek plānots un īstenots kopīgi ar partneriem, līdzvērtīgi dalot idejas un atbildību. 21. aprīlī uz iepriekšējās plānošanas vizīti pie mums ieradās atbildīgā skolotāja Stefka kopā ar jaunieti Antuaneti, lai apskatītu vietas, kur apmaiņa plānota, kā arī precizētu un saskaņotu apmaiņas aktivitātes.
Kopā ar viesiem apmetāmies vienā no „Smeceres sila" namiņiem, kur visi apmaiņas dalībnieki dzīvos arī jūnijā. Namiņā tika pārrunātas visas plānotās aktivitātes –
izmēģināta iepirkšanās veikalā un ēdiena gatavošana uz vietas, apskatīta sporta un atpūtas bāze „Smeceres sils", Kusas pamatskola. Iveta Kaparkalēja iepazīstināja ar MC „1. stāvs", kur jaunieši ne vien satikās ar viesiem, bet arī pagatavoja gardas pusdienas. Centrā tika noslēgts partneru sadarbības līgums. Ciemojāmies arī brīvdienu mājā „Lielie Kupri", aplūkojām iepriekšējā dienā talkā sakopto Līdēres ezera peldvietu. Viesi kopā ar mūsu jauniešiem apskatīja „Liepkalnus", „Milžu trasi" Ogrē, kā arī mazliet iepazina Rīgu. Tā kā Stefka Staneva starptautiskos kursos tikusies ar Madonas Valsts ģimnāzijas skolotāju Aiju Šmeisu, tikšanās bija arī šoreiz.
Kopā pavadītās dienas apliecināja, ka, neraugoties uz sniegoto aprīli, abas puses ir apņēmības pilnas kopīgi darboties, lai jūnija nometne izdotos, lai tas būtu interesants, aktīvs, jaunu draugu un dažādu prasmju iegūšanas laiks.

09.05.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px