Jau otro gadu 4. maijā – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienā – varakļānieši pulcēsies uz Baltā galdauta svētkiem.
– Pagājušajā gadā Baltā galdauta svētki bija apvienoti ar Karotīšu svētkiem – pašu jaunāko novada bērnu godināšanu, kuri bija dzimuši 2015. gadā. Savukārt šogad mēs vēlamies iziet ārā no telpām un balto galdautu klāt skvērā, atceroties to saulaino 1990. gada 4. maiju, kad visi satrauktām sirdīm un aizturētu elpu gaidījām, kā beigsies balsošana par Latvijas neatkarības atjaunošanas deklarācijas pieņemšanu, – stāsta Varakļānu kultūras nama direktore Līga Rubīne.
– Tāpēc aicinām visus pulksten 10 pilsētas skvērā (ja nu tiešām būs slikti laikapstākļi, tad kultūras namā) uz kopēju tējas un kafijas dzeršanu pie balti klāta galdauta. Bez tam rosinām arī pārcilāt savu vecmāmiņu pūralādes, varbūt, ka tur atrodas kāds senāks balts galdauts, ko var citiem parādīt. Ir arī iecere, ka pārdomās par savu zemi, savu valsti dalīsies, sākot no pašiem mazākajiem bērniem līdz pat jauniešiem. Un, kā jau svētkos, būs arī kopīga dziedāšana – kopā ar mūsu kori „Dzelvērte" izdziedāsim populārākās un visiem labi zināmās sirdsdziesmas, tāpat arī Atmodas laika dziesmas. Mums piepalīdzēs arī Viļānu kapela „Augusti". Galvenais, lai visiem būtu labs garastāvoklis, tad jau dziesmas skanēs no sirds.
03.05.2017.