Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Mantu konteinerus varētu atjaunot vasarā

LAURA KOVTUNA

Autors • 01.05.2017.

Mantu konteinerus varētu atjaunot vasarā
Burtu lielums

Vairāki madonieši ievērojuši, ka kopš aprīļa sākuma novākti mantu konteineri, kas atradās Madonā, Parka ielas 4 pagalmā, un kuros tik ērti varēja noziedot drēbes un mantas, kas pašiem vairs nav vajadzīgas, bet citai ģimenei varētu vēl noderēt.

Uzraksts vietā, kur atradās mantu konteineri, vēstīja, ka tie novākti tehnisku iemeslu dēļ. Vai iedzīvotāji var cerēt, ka mantu konteineri ar laiku tiks atjaunoti? Latvijas Sarkanā Krusta Madonas komitejas priekšsēdētāja Velta Vilšķērste skaidroja: – Šobrīd mantu konteineri ir novākti, jo, būsim atklāti, tajos sāka mest viskautko, pat atkritumu maisus ar pārpalikumiem no virtuves. Ne vien brīvprātīgajiem darbiniekiem šādu konteineru saturu ir nepatīkami pārskatīt, bet arī šie atkritumi sabojā blakus esošās labās mantas –
apģērbu, ko kāds cits patiesi atlasījis un ziedojis ar rūpību. Iespējams, pie vainas ir pavasara tīrīšanas laiks, jo tieši šajā periodā šāda negatīva tendence iezīmējās. Domājam kādu brītiņu nogaidīt; kad cilvēki būs beiguši tīrīt savus pagrabus un telpas, tad, cerams, arī mantu konteineros vairs netiks mesti atkritumi. Līdz ar to vasarā mantu konteineri varētu tikt atjaunoti to iepriekšējā atrašanās vietā.
Žēl, ka tik labu un cilvēkiem trūkumā noderīgu aktivitāti sabojājuši tie, kuri nevar pienācīgā veidā atbrīvoties no pašu saražotajiem atkritumiem. Līdzīgi noticis pērnā gada pavasarī, kad arī konteineri tādēļ uz laiku novākti. Diemžēl arī pēc kameras, kas tika uzstādīta, lai pret šādiem gadījumiem cīnītos, fiksētajiem ierakstiem ne vienmēr iespējams viennozīmīgi apgalvot, kurš atstājis atkritumus, kurš – labas mantas.
Tikmēr cilvēki, kuri sagatavojuši maisus ar drēbēm, lietotām sadzīves mantām, informācijas trūkuma dēļ tos šobrīd novietojot teju vai pie katrām sociālā dienesta durvīm. Tā rīkoties nevajag, aicina Latvijas Sarkanā Krusta Madonas komiteja. Mantas joprojām varot ziedot, vienīgā atšķirība, ka šobrīd to var izdarīt otrdienās un ceturtdienās no pulksten 10 līdz 14 humānās palīdzības punktā, kas atrodas tieši blakus vietai, kur atradās mantu konteineri. Par citu laiku, kad nodot drēbes un sadzīves mantas ziedošanai, iespējams vienoties ar Veltu Vilšķērsti pa tālruni 29473326.

02.05.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px