21. aprīlī Rīgā, Latvijas Republikas Saeimas namā, norisinājās 7. Jauniešu Saeima, kurā piedalījās arī četri aktīvi jaunieši no Madonas.
Madonas vārdu Saeimas aktivitātēs pārstāvēja Andis Poļaks, Luīze Sniedze, Dagnis Sakne un Katrīna Lukaševica. Jau septīto gadu jaunieši ar mērķi iegūt jaunu pieredzi devās uz Rīgā notiekošo Jauniešu Saeimu, kurā jauniešiem no visas Latvijas tika dota iespēja visas dienas garumā iejusties deputāta ādā, pieņemot deklarācijas, kas, pamatojoties uz šā gada tēmu, bija vērstas uz izglītību.
Lai jaunieši varētu piedalīties šajā lieliskajā konkursā, vispirms viņiem bija jāuzraksta pašiem savs deklarāciju projekts par vienu no četrām tēmām: izglītības kvalitāte, studiju iespējas, patriotiskums un valstiskuma apziņa un drošība internetā. Kad deklarācijas bija iesniegtas, sākās balsošana, kur nu visi radi un draugi rāvās atbalstīt savus kandidātus, lai sniegtu viņiem iespēju iekļūt lielajā Jauniešu Saeimas pasākumā.
Pēc tam, kad balsis bija saskaitītas un rezultāti paziņoti, četri jaunieši no Madonas devās uz Rīgu. Dienu viņi kopā ar 89 citiem jauniešiem no pieciem vēlēšanu apgabaliem pavadīja Saeimā. Diena iesākās ar pirmo sēdi, kurā tika dots svinīgais solījums, apstiprināti deputātu mandāti un izvirzīti prezidija locekļi. Jaunieši darbojās četrās komisijās: aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas, cilvēktiesību un sabiedrisko lietu, Eiropas lietu un izglītības, kultūras un zinātnes komisijās, kurās tika lemts par deklarāciju projektu pieņemšanu. Pēc tam deklarācijas tika apstiprinātas vai noraidītas, visiem jauniešiem balsojot par tām, bet pirms balsošanas notika debates, kurās ikvienam bija dota iespēja izteikties par noteiktajiem tematiem. Tagad Jauniešu Saeimas pieņemtās deklarācijas nonāks uz Saeimas deputātu galdiem, kur tās tiks izskatītas un tiks lemts par to attīstīšanu tālāk.
28.04.2017.