Izstādē „Visi kopā", ko Madonas muzeja lielajās izstāžu zālēs atklās šopiektdien, eksponēti Latvijas mākslas skolu audzēkņu – valsts konkursa dalībnieku – darbi.
Jaunākie konkursa dalībnieki veidojuši grafisko noformējumu konfektēm, lielākie – iepakojuma dizainu smūtijiem un veselīgiem našķiem.
Kā informē Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas direktore Kristīne Šulce, lai iepazītu grafikas dizaina tēmu un īstenotu konkursa uzdevumu, skolēni pētīja dažādu preču iesaiņojumus, paši gatavoja konfektes un smūtijus, degustēja dažādus pārtikas produktus un veidoja iesaiņojumus konkrētiem un izdomātiem produktiem.
Valsts konkurss, kurā piedalās profesionālās ievirzes mākslas skolu audzēkņi, ir gada lielākais mākslas skolu pasākums. Pavisam Latvijā ir 164 mākslas un mūzikas skolas, un 102 no tām audzēkņi apgūst mākslu.
Konkursu ik gadu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs ar mērķi apzināt to, kā tālāk attīstīties mākslas skolām Latvijā, vienlaikus izvērtējot audzēkņu mācību sasniegumus. Otrs konkursa organizēšanas uzdevums ir veicināt jaunu, starpdisciplināru tēmu apguvi mācību procesā, motivējot pedagogus jauniem „atklājumiem" mācīšanas jomā un dodot iespēju skolām savstarpēji dalīties ar metodisko pieredzi.
Valsts konkursa tēma gadu gaitā mainās, tiek izvēlēts virziens, kas būtu aktualizējams mācību procesam. Jau otro gadu kā valsts konkursa tēma bija izvēlēts dizains – tas lieliski palīdz izprast mācību saikni ar dzīvi, savukārt nākamajā izglītības pakāpē (dizaina vidusskolās) jaunieši var apgūt visdažādākās dizaina izglītības programmas. Līdz ar to konkursā mākslas skolas audzēkņi gūst pirmo pieredzi dizaina domāšanā, un tā noteikti rosina veikt izvēli tālākām mācībām.
Kā jau katrā konkursā, iesniegtie darbi tika vērtēti. Žūrijā bija gan eksperti, kas saistīti ar dizaina izglītību, gan eksperti no profesionālajām organizācijām. J. Simsona Madonas mākslas skolu konkursa otrajā kārtā pārstāvēja Edgars Vasariņš, Paula Ozola, Elīna Sirmā, Terēze Gluščuka, Laura Elīna Berģe un Loreta Ducena. Konkursa trešajā – klātienes – kārtā sīvā konkurencē, pateicoties audzēknēm Loretai Ducenai un Laurai Elīnai Berģei (skolotāja Lāsma Lasmane), skola izcīnīja 3. vietu.
Vēl jāvēsta, ka šo piektdien un sestdien Madonā viesosies 200 Latvijas mākslas skolu pedagogi, Madonas muzejā tiks atklāta izstāde „Visi kopā", un norisināsies ikgadējais valsts konkursa izvērtējuma seminārs Madonas kultūras namā.
Izstāde veidota sadarbībā ar Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju, visi interesenti laipni aicināti apskatīt skolēnu dizaina darbus.
26.04.2017.