Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Izstādē – iesaiņojumi smūtijiem, našķiem

INESE ELSIŅA

Autors • 25.04.2017.

Izstādē – iesaiņojumi smūtijiem, našķiem
Burtu lielums

Izstādē „Visi kopā", ko Madonas muzeja lielajās izstāžu zālēs atklās šopiektdien, eksponēti Latvijas mākslas skolu audzēkņu – valsts konkursa dalībnieku – darbi.
Jaunākie konkursa dalībnieki veidojuši grafisko noformējumu konfektēm, lielākie – iepakojuma dizainu smūtijiem un veselīgiem našķiem.

Kā informē Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas direktore Kristīne Šulce, lai iepazītu grafikas dizaina tēmu un īstenotu konkursa uzdevumu, skolēni pētīja dažādu preču iesaiņojumus, paši gatavoja konfektes un smūtijus, degustēja dažādus pārtikas produktus un veidoja iesaiņojumus konkrētiem un izdomātiem produktiem.
Valsts konkurss, kurā piedalās profesionālās ievirzes mākslas skolu audzēkņi, ir gada lielākais mākslas skolu pasākums. Pavisam Latvijā ir 164 mākslas un mūzikas skolas, un 102 no tām audzēkņi apgūst mākslu.
Konkursu ik gadu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs ar mērķi apzināt to, kā tālāk attīstīties mākslas skolām Latvijā, vienlaikus izvērtējot audzēkņu mācību sasniegumus. Otrs konkursa organizēšanas uzdevums ir veicināt jaunu, starpdisciplināru tēmu apguvi mācību procesā, motivējot pedagogus jauniem „atklājumiem" mācīšanas jomā un dodot iespēju skolām savstarpēji dalīties ar metodisko pieredzi.
Valsts konkursa tēma gadu gaitā mainās, tiek izvēlēts virziens, kas būtu aktualizējams mācību procesam. Jau otro gadu kā valsts konkursa tēma bija izvēlēts dizains – tas lieliski palīdz izprast mācību saikni ar dzīvi, savukārt nākamajā izglītības pakāpē (dizaina vidusskolās) jaunieši var apgūt visdažādākās dizaina izglītības programmas. Līdz ar to konkursā mākslas skolas audzēkņi gūst pirmo pieredzi dizaina domāšanā, un tā noteikti rosina veikt izvēli tālākām mācībām.
Kā jau katrā konkursā, iesniegtie darbi tika vērtēti. Žūrijā bija gan eksperti, kas saistīti ar dizaina izglītību, gan eksperti no profesionālajām organizācijām. J. Simsona Madonas mākslas skolu konkursa otrajā kārtā pārstāvēja Edgars Vasariņš, Paula Ozola, Elīna Sirmā, Terēze Gluščuka, Laura Elīna Berģe un Loreta Ducena. Konkursa trešajā – klātienes – kārtā sīvā konkurencē, pateicoties audzēknēm Loretai Ducenai un Laurai Elīnai Berģei (skolotāja Lāsma Lasmane), skola izcīnīja 3. vietu.
Vēl jāvēsta, ka šo piektdien un sestdien Madonā viesosies 200 Latvijas mākslas skolu pedagogi, Madonas muzejā tiks atklāta izstāde „Visi kopā", un norisināsies ikgadējais valsts konkursa izvērtējuma seminārs Madonas kultūras namā.
Izstāde veidota sadarbībā ar Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju, visi interesenti laipni aicināti apskatīt skolēnu dizaina darbus.

26.04.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px